سفیر لرستان/ امام جمعه پلدختر گفت: گرانی در لرستان بیداد می کند و برخی خانواده ها چند نفر بیکار دارند.

حجت الاسلام سید محسن موسوی، امام جمعه پلدختر اظهار کرد: لرستان از نظر توسعه، اشتغال و اقتصاد عقب افتاده و مسئولان و دولتمردان قبل از ایجاد هر گونه ناهنجاری و بحران در این استان تدابیری بیاندیشند.

وی به مشکلات اقتصادی در کشور اشاره کرد و افزود: متاسفانه اقتصاد ما در کشور در جا می زند و مریض است اما در برخی موارد مانند صنعت فولاد شانه به شانه کشورهای توسعه یافته و قوی و جزو 10 کشور برتر جهان است.

امام جمعه پلدختر گفت: ایران منابع خدادادی کم ندارد اما مدیریت اقتصادی آن ضعیف است که با مشکل مواجه می شود و کانون های فساد زا در بدنه دولت ها وجود داشته، مانند خوره به جان اقتصاد افتادند که اینها اقتصاد را فلج می کنند و باید برطرف شوند.

وی افزود: آیت الله رییسی در زمان تصدی در قوه قضاییه بنیانگذار مبارزه با فساد در بدنه دولت ها بودند و اکنون نیز رئیس دولت هستند اما نمی شود گفت فساد وجود ندارد و این که تورم رشد می کند و تولید پایین می آید بیانگر کانون های فساد زا در بدنه دولت است.

حجت الاسلام موسوی شعار سال اشاره کرد و در رابطه با تبیین آن افزود: نبایداین شعار تنها روی کاغذ و نصب در دید عموم باشد، بلکه مطالبه مقام معظم رهبری عملیاتی کردن آن است که این نیازمند کار تخصصی است.

وی به جلسه مجمع نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی با نماینده ولی فقیه و استاندار و معاونان در استان با محوریت تبیین شعار سال اشاره کردو یادآورشد: خواسته مردم لرستان این است که در سال افزایش تولید متولیان این امر تلاش مضاعف و حرکت جدی داشته باشند.

امام جمعه پلدختر گفت: لرستان استان توسعه یافته ای نیست اما همه می دانند که در مسیر توسعه قرار دارد و امروز محرومیت از در و دیوار این استان می بارد و بیکاری بیداد می کند و این قابل انکار نیست و انتظار می رود در مجلس شورای اسلامی و جلسه های دولت نسبت به این استان توجه بیشتری شود.

وی عامل اصلی عدم توسعه نیافتگی لرستان را بیکاری دانست و افزود: همچنین عامل پویا نشدن مساجد پس از فرو کش شدن کرونا، کاهش رشد ازدوا ، دمغ شدن خیلی ها در ماه رمضان و افزایش کشف حجاب بیکاری و تورم و وضعیت اقتصادی و معیشت خانواده ها است.

حجت الاسلام موسوی یادآورشد: حجاب تکلیف الهی، دژ محکم و اصالت زن در برابر نا امنی و موجب حفظ بنیان خانواده است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی آمده و پشتوانه قانون شرع اسلام است و باید بدانیم در این زمینه همه موظف هستیم.

وی افزود: برخی ها در همین یک خیابان شهر شهید پرور پلدختر نیز اقدام به کشف حجاب کردند که پلدختری نیستند و از مسافران نوروزی هستند و با تمام احترامی به مهمانان امام مردم انقلابی و شهید پرور پلدختر این هنجار شکنی را بر نمی تابند.

 

امام جمعه پلدختر به 12 فروردین  روز جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت:بزرگترین رخداد در این روز در کشور ایجاد شد و  در دموکراسی اسلامی - ایرانی همه مردم پای صندوق رای آمدند و به جمهوری اسلامی  آری گرفتند و بالاترین دموکراسی در این روز به نمایش گذاشته شد.

وی به عدم رتبه بندی معلمان اشاره کرد و افزود: متاسفانه اجرای ناقص قانون رتبه بندی معلمان و ناهماهنگی هایی که بین وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه وجود داشت در شب عید نه تنها موجب تلخ شدن ذائقه و کام فرهنگیان شد بلکه سبب گلایه جدی و نارضایتی این قشر تلاشگر گردید و برخی از معلمان عطای آن را به لقایش بخشیدند.

موسوی یادآور شد: از دولت انقلابی انتظار داریم مطالبات به حق معلمان که بر زمین مانده را با اجرای قانون رتبه بندی معلمان برطرف سازد.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy