رکنا/ با حضور مدیر آموزش و پرورش هشترود و همراه معاونین آموزشی و پرورشی جلسه مدیران مدارس منطقه هشترود تمهیدات بازگشایی حضوری مدارس بعد از اتمام تعطیلات نوروزی و آخرین وضعیت پرداخت معوقات احکام رتبه‌بندی در بستر پیام رسان شاد برگزار شد.

جعفر بصیری، مدیر آموزش و پرورش هشترود اظهار کرد: در راستای صدور احکام نهایی رتبه بندی بیش از ۱۲ هزار حکم پرسنلی صادر گردیده که این مقدار به طور معمول در طی هشت سال کاری صادر می گردد که با همت همکاران حوزه فناوری، امور اداری، امور مالی و سایر کارشناسان اداری در طی یک ماه صادر شده است.

بصیری در ادامه، عدم دخل و تصرف مدیریت آموزش و پرورش هشترود در فرآیند تعیین رتبه های همکاران فرهنگی را تشریح نموده و تصریح کرد: همکاران ستادی به هیچ عنوان در تعیین رتبه های همکاران نقش نداشته اند و فرآیند رتبه بندی بعد از ثبت مدارک توسط خود همکاران و تایید مستندات توسط مدیر مدرسه به ارزیابان کشوری ارجاع گردید و به هیچ وجه اداره محل خدمت در امر ارزیابی دخل و تصرف نداشته است.

مدیر آموزش و پرورش هشترود با بیان اینکه به اعتراضات همکاران در بحث تعیین رتبه بر اساس دستورالعمل ارسالی اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات رسیدگی خواهد شد، عنوان کرد: همکاران عزیز فرهنگی که نسبت به رتبه اعلامی خود اعتراض دارند می توانند از طریق سامانه یکپارچه my.medu.ir درخواست بازبینی خود را ثبت نمایند که به درخواست های ثبت شده ترتیب اثر داده خواهد شد تا حقی از معلمان عزیز ضایع نگردد.

وی با اشاره به بحث مسمومیت در مدارس که قبل از تعطیلات نوروزی مطرح بود افزود: الحمدالله با مدیریت موثر و تلاش هایی که صورت گرفت در منطقه هشترود چنین موردی در منطقه مشاهده نگردید که در این مورد تمام تلاش بدخواهان ایران اسلامی به تعطیلی کشاندن مدارس کشور و سو استفاده از جو به وجود آمده جهت متشنج کردن وضعیت عمومی کشور در ادامه ناآرامی های اخیر بود که با عمل به دستورالعمل و الزامات ارسالی به مدارس بطور حتم این دسیسه شوم و ناجوانمردانه بیش از این کنترل خواهد شد.

بصیری نا هماهنگی های بوجود آمده در پرداخت حقوق و معوقات فرهنگیان در آستانه سال نو را اتفاقی تلخ دانسته افزود: با پیگیری های شخص رئیس جمهور این اتفاق ناخوشایند مورد رسیدگی قرار گرفت و مقرر شد هر چه سریع تر اقدامات عاجل در راستای پرداخت معوقات فرهنگیان محترم انجام پذیرد. اینجانب نیز به عنوان نماینده فرهنگیان منطقه در اولین لحظات وقوع این جریان، طی پیامی اعتراض خود را نسبت به عدم پرداخت حقوق و معوقات فرهنگیان ،در گروه وزارتی مدیران آموزش و پرورش اعلام کردم که حقا وضعیت به وجود آمده در شان مقام والای معلمان  نبوده و نیست.

مدیر آموزش وپرورش هشترود در پایان از آمادگی برای برگزاری کلاس های حضوری مدارس بعد از پایان تعطیلات نوروزی ۱۴۰۲ خبر داده و خاطرنشان کرد: آثار مخرب برگزاری صرف مجازی کلاس های درس در دوران شیوع بیماری کرونا بر روی دانش آموزان بر کسی پوشیده نیست و مجموعه آموزش و پرورش ضمن آسیب شناسی این مورد تمام سعی خود را به کار خواهد برد که دانش آموزان با مراجعه حضوری در مدارس منطقه، ضمن رشد اجتماعی، پله های پیشرفت علم و دانش را در کنار هم و دست در دست هم طی نمایند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today