حوزه/ امام جمعه تکاب به پرداخت دیر هنگام حقوق اسفند معلمین اشاره کرد و گفت: مشخص شد در وزارتخانه آموزش و پرورش برخی افراد کوتاهی کردند و این مسئله به وجود آمد.

حجت الاسلام مصطفی کوهی، امام جمعه تکاب اظهار داشت: امام راحل ۱۲ فروردین را از بزرگترین اعیاد مذهبی و ملی بیان کردند و بر زنده نگاه داشتن آن تاکید داشتند.

وی افزود: انقلاب اسلامی دو رکن جمهوریت و اسلامیت دارد؛ رمز ماندگاری انقلاب این دو رکن است و مردم با اتکا به معارف اسلامی با همه دشمنی ها مقابله کردند و نطام را حفظ کردند.

امام جمعه تکاب با اشاره در پیش بودن ولادت حضرت امام حسن(ع) تصریح کرد: روز ولادت حضرت امام حسن علیه السلام به عنوان روز اکرام و ایتام نام گذاری شده است و لذا از خیرین درخواست دارم در این ماه عزیز به نیازمندان توجه کنند.

وی به پرداخت دیر هنگام حقوق اسفند معلمین اشاره کرد و گفت: شغل معلمی از حساس ترین شغل هاست که اگر آسیب ببیند پژوهش و علم به خطر خواهد افتاد. دولت و نهادهای نظارتی موظف هستند با عاملین این امر برخورد جدی کنند و مشخص شد در وزارتخانه آموزش و پرورش برخی افراد کوتاهی کردند و این مسئله به وجود آمد.

حجت الاسلام کوهی افزود: از دولت می خواهیم با مسئولینی که باعث نارضایتی ها هستند برخورد کند. برخی در بدنه دولت علاقه ای به دولت و آرمان های نظام ندارند و می توانند مشکلات اساسی برای کشور درست کنند. به هر حال در وزارت آموزش و پرورش این اتفاق افتاده است و باید شخص وزیر به دولت و مجلس پاسخگو باشد.

امام جمعه تکاب در ادامه به لزوم برخورد جدی با عاملین ترویج بدحجابی در کشور تاکید کرد و عنوان کرد: راهکار مقابله با بدحجابی برخورد انتظامی نیست و نهادهای فرهنگی و تربیتی که سالانه بودجه های کلان دریافت می کنند باید پاسخگو باشند.

وی کاهش ازدواج را یکی از عوامل بی حجابی در کشور دانست و افزود: اگر جوانی نتواند در زمان لازم ازدواج کند به سمت گناه حرکت می کند و وقتی ازدواج کاهش و طلاق افزایش می یابد، از رفتن به سمت تشکیل خانواده می ترسد و لذا لازم است مسئولین زمینه ازدواج آسان را فراهم کنند و خانواده ها نیز رسومات غلط و دست و پاگیر را کنار بگذارند.

حجت الاسلام کوهی تصریح کرد: در ازدواج مهم ترین مسئله اخلاق و تقواست و اموال دنیا چیزی است که جوان می تواند با تلاش و کوشش به دست بیاورد و اگر آسیب های اجتماعی کم شود، حجاب به نقطه مطلوب خواهد رسید.

وی کاهش غیرت دینی را یکی دیگر از عوامل بی حجابی دانست و عنوان کرد: وقتی مردی راضی می شود همسرش با پوشش نامناسب به جامعه وارد شود، نشان می دهد غیرت کاهش پیدا کرده است و یکی از دلائل آن فضای مجازی و پمپاز شهوت و گناه می باشد.

امام جمعه تکاب در ادامه به لزوم اهتمام مومنین به جمع خوانی های قرآن کریم در ماه رمضان اشاره کرد و گفت: جمع خوانی قرآن با حضور قاریان قرآن کریم در مسجد جامع و مصلای تکاب برگزار می شود و لازم است مؤمنین از آن استفاده کنند. من از افرادی که در جهت تربیت مربیان و قاریان قرآنی زحمت کشیدند خصوصا مرحوم آیت الله خسروی، علما، معلمین و حوزه علمیه تشکر می کنم.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today