ایرنا/ رئیس پلیس راه گیلان با اشاره به خروج مسافران از استان گفت: در حال حاضر ترافیک محور رشت- قزوین در محدوده سراوان به امام زاده هاشم و ورودی رودبار به‌دلیل شدت خروج مسافران سنگین و پر حجم است.

سرهنگ جاور صفاری، رئیس پلیس راه گیلان جمعه شب ظهار کرد: هم اینک ترافیک در سایر محورهای استان عادی و روان است.
وی از اعمال محدودیت های ترافیکی در محورهای رشت- قزوین و بالعکس و آستارا- اردبیل و بالعکس طی امروز و روزهای شنبه و یکشنبه پیش رو خبر داد و گفت: به منظور افزایش ایمنی و ایجاد کشش و تسهیل در امر عبور و مرور وسایل نقلیه، محدودیت‌های ترافیکی در محورهای قدیم رشت - قزوین و آستارا - اردبیل و بالعکس امروز اعمال شده و تا ساعت ۲۴ ادامه دارد.
سرهنگ صفاری ادامه داد: همچنین این محدودیت های ترافیکی برای روزهای شنبه( فردا) و یکشنبه نیز از ساعت ۷ تا ۲۴ در محورهای رشت- قزوین و و بالعکس و آستارا- اردبیل و بالعکس برای خودروهای سنگین اعمال می شود.
وی اظهار داشت: بر این اساس تردد تمامی تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ تا ۲۴ روز شنبه در محورهای قدیم رشت - قزوین و بالعکس و محور آستارا- اردبیل و بالعکس ممنوع است.
رئیس پلیس راه گیلان یادآور شد: از ابتدای اجرای طرح نوروزی تا کنون، یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو وارد گیلان و یک میلیون و ۱۲۸ هزار دستگاه خودرو از استان خارج شده است؛ ضمن اینکه هنوز انباشت مسافر و خودرو را در استان شاهد هستیم از این‌رو از رانندگان می خواهیم تا سرعت مطمئنه را رعایت کنند و از شتاب و تعجیل در رانندگی و حرکات خطر آفرین بپرهیزند.
سرهنگ صفاری همجنین به وضعیت راه های استان از لحاظ جوی اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر در محورهای اسالم- خلخال ، پونل- خلخال و سیاهکل - دیلمان بارش برف را داریم بنابراین رانندگان برای تردد ضروری در محورهای ییلاقی و کوهستانی استان حتما تجهیزات زمستانی و زنجیرچرخ همراه داشته باشند.

 

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today