مهر/ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از فعال شدن ۱۳ اکیپ حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی در ۱۲ شهرستان خبر داد

ابراهیم پیرزادیان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام به تمهیدات پیش بینی شده برای روز طبیعت در ایلام اشاره و اظهار کرد: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی از ابتدای تعطیلات نوروزی ضمن گشت زنی در سطح عرصه‌های ملی با اقدامات به موقع از هر گونه سوء استفاده افراد فرصت طلب به این عرصه‌ها جلوگیری کرده است.

وی هدف از آمادگی و گشت زنی مداوم اکیپ‌های حفاظت منابع طبیعی در روز سیزده بدر سالجاری را پیشگیری از هرگونه تخریب و تصرف اراضی ملی و همچنین جلوگیری، کنترل و اطفاء حریق‌های احتمالی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی مناطق حساس ۱۲ شهرستان ایلام اعلام کرد.

وی با بیان اینکه روز طبیعت، روز آشتی مردم با طبیعت است، منابع طبیعی را یک نعمت خدادادی برشمرد و گفت: هر فرد وظیفه دارد تا به منظور حفظ حیات همه موجودات زنده به ویژه جامعه بشری نسبت به حفاظت و حراست از جنگل‌ها و مراتع تلاش کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: مردم در روز طبیعت با حفظ بهداشت عرصه‌های جنگلی و مرتعی از رها کردن هرگونه زباله، قطع سرشاخه درختان و یا بوته‌ها و همچنین روشن کردن آتش در نزدیکی آنها به شدت اجتناب کنند.

وی اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی در سطح استان با همکاری همیاران طبیعت و محافظان افتخاری ضمن گشت و مراقبت مستمر در عرصه‌های ملی با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به همشهریان برای حفاظت از انفال الهی فعالیت می‌کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری با اشاره به اینکه صیانت از منابع طبیعی تنها با مشارکت مردم و جوامع محلی امکان پذیر است، گفت: مردم طبیعت دوست می‌توانند هرگونه تخریب، تصرف اراضی ملی و یا آتش سوزی در عرصه‌های جنگلی، مرتعی مراتب را از طریق شماره تماس ۱۵۰۴ و یا ۱۳۹ کد امداد جنگل و مرتع این اداره کل اطلاع دهند.

پیرزادیان افزود: توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در سنوات گذشته تعداد ۱۲ پارک جنگلی در شهرستان‌های تابعه احداث و زیر ساخت‌های گردشگری در سطح پارک‌ها ایجاد شده است تاکید و توصیه می‌گردد مردم طبیعت دوست و گردشگران حتی المقدور از پارکهای جنگلی طبیعی ودست کاشت موجود بهره برداری کنند.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/