ایرنا/ کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بارش‌های رگباری از امروز در خراسان رضوی آغاز شده و برای فردا، یکشنبه و همزمان با روز طبیعت مناطق مختلف این استان را فرا می‌گیرد.

مرتضی اثمری، کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اظهار کرد: با نفوذ سامانه ناپایدار بارشی بر روی استان خراسان رضوی از امروز شاهد افزایش ابرناکی و سرعت ورزش باد خواهیم بود که در برخی ساعات گاهی شدید و با احتمال خسارت همراه است.
وی ادامه داد: این بارش‌های رگباری، همراه با رعدوبرق و در نواحی مستعد همراه با بارش تگرگ در برخی نقاط به ویژه نواحی شمالی و مرکزی خراسان رضوی با احتمال آبگرفتگی و روان‌آب پیش‌بینی می‌شود.
این کارشناس هواشناسی گفت: این سامانه تا صبح روز دوشنبه با شدت و ضعف در سطح استان خراسان رضوی فعال خواهد بود.
وی بیان کرد: روند کاهش دما در مناطق خراسان رضوی تا صبح روز سه‌شنبه ادامه خواهد داشت و این در حالی است که در ارتفاعات و نواحی سردسیر استان، دمای حداقل شبانه به حدود صفر تا منفی دو درجه خواهد رسید.
اثمری اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته فریمان با کمینه دمای هفت درجه سلسیوس و سرخس با ۳۳ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط استان خراسان رضوی بوده اند، همچنین در این مدت سرعت وزش باد در سبزوار به ۵۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه دمای هوای شهر مشهد طی شبانه‌روز گذشته بین ۱۲ و ۲۶ درجه سلسیوس در نوسان بوده است، گفت: بیشینه دمای امروز هوای مشهد ۲۵ درجه و کمینه دمای هوای این کلانشهر هشت درجه پیش بینی شده است.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today