ایرنا/ جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: یک مسافرکش شخصی که در سطح شهر گناوه اقدام به سرقت وجوه میلیونی حساب مسافرین نوروزی و شهروندان کرده بود، دستگیر شد.

سهام صالحی، جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر اظهار کرد: در اجرای تشدید اقدام‌های مقابله‌ای با مجرمین سایبری و اهتمام ویژه و شبانه‌روزی کارشناسان پلیس فتای شهرستان گناوه، مجرم سابقه‌داری که در پوشش مسافرکشی با خودروی شخصی از مسافرین درون‌شهری در تعطیلات نوروز، کلاهبرداری و وجوه حساب آنها را به سرقت می برد، در حومه این شهرستان شناسایی و اقدام به دستگیری آن کردند.
وی افزود: با مراجعه چندین نفر از مسافرین نوروزی و شهروندان گناوه‌ای به پلیس فتا و اعلام اینکه از حساب بانکی آنها، توسط فرد یا افراد ناشناسی میلیون‌ها تومان به سرقت رفته، پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.
جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر تصریح کرد: پس از بررسی‌های دقیق علمی مشخص گردید وجوه به سرقت رفته به یک شماره حساب واحد به‌نام یک باب مغازه میوه‌فروشی منتقل شده که این مغازه در زمان وقوع جرم، وجود خارجی نداشته است.
این مقام انتظامی بیان کرد: با پی‌جویی تخصصی تکمیلی، محرز شد همه مالباختگان در روزهای اخیر جهت جابه‌جایی در سطح شهر، سوار یک دستگاه خودروی سواری مسافرکش مشترک شده که پس از چهره‌نگاری انجام گرفته و استفاده از اطلاعات در اختیار، هویت راننده شناسایی و با هماهنگی قضایی و در یک عملیات غافلگیرانه، متهم در حومه شهر دستگیر شد.
صالحی با اشاره به مستندات گردآوری شده توسط پلیس گفت: طبق اعتراف متهم، وی پس از سوار کردن مالباختگان به عنوان مسافر و در هنگام دریافت کرایه، کارت حساب آنها را اخذ و در پوز فروشگاهی سیاری که از قبل تهیه کرده بود وارد و به دور از چشم مسافر، از حسابشان برداشت و به بهانه اتمام کاغذ پوز از ارائه رسید خودداری می‌کرد.
جانشین فرماندهی انتظامی استان بوشهر بیان کرد: پرونده کلاهبردار دستگیرشده که دارای دو فقره سوابق کیفری قبلی نیز بوده تا روشن شدن میزان دقیق مبالغ کلاهبرداری شده و تعداد مال باختگان احتمالی دیگر در اولویت ماموریت پلیس است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar