باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی جوی و سطح زرد دریایی، گفت: طوفان شدید از روز شنبه تا ۱۴ فروردین مناطق مرکزی و جنوبی این استان را فرا می‌گیرد.

محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: از بعدازظهر شنبه تا صبح دوشنبه ۱۴ فروردین‌ماه وزش باد شدید از سمت غرب تا جنوب غرب و در روز یکشنبه طوفان گردوخاک برای مناطق مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: همچنین از بعدازظهر یکشنبه تا روز چهارشنبه ۱۶ فروردین با صدور هشدار زرد دریایی وزش باد شدید با جهت غرب با سرعت ۵۵ کیلومتر در ساعت و افزایش ارتفاع موج تا دو متر برای مناطق ساحلی و دور از ساحل در دریای عمان پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار نارنجی گفت: عدم تردد غیر ضروری در زمان غبارآلود شدن هوا و منع تردد ضروری در جاده‌‌های مواصلاتی به ویژه محور ایرانشهر- بم، زاهدان - خاش و خاش - سروان توصیه می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین توصیه می‌شود از روشن کردن آتش در روز طبیعت و از اتراق کردن در دامنه کوه‌ها به جهت احتمال ریزش سنگ و از صعود به ارتفاعات خودداری شود.
حیدری بیان کرد: با توجه به مواج بودن دریای عمان توصیه می‌شود از شنا و تفریحات دریایی خودداری و در تردد‌های دریایی به ویژه تردد با شناور‌های سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی احتیاط شود.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today