ایسنا/ جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان از دستگیری عامل گروگان‌گیری یک پسر جوان از مشهد در جست‌وجوهای ۲۴ ساعته پلیس شهرستان راور خبر داد.

عبدالعلی روانبخش، جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان اظهار کرد: ماموران ایستگاه بازرسی شهید جهانگرد شهرستان راور در پی اعلام گزارشی از پلیس خراسان رضوی مبنی بر ربوده شدن یک پسر جوان توسط فردی ناشناس و مسلح با یک دستگاه خودروی تیبا، به سرعت وارد عمل و نسبت به پایش دقیق ترددهای محور راور به خراسان جنوبی اقدام کردند.
وی افزود: خودروی مورد نظر لحظاتی پس از اعلام این مورد وارد ایستگاه بازرسی شهید جهانگرد شد، اما راننده آن بدون توجه به ایست ماموران با عبور از روی گل‌میخ اقدام به فرار کرد و ماموران نیز به تعقیب و مراقبت آن پرداختند.
روانبخش بیان کرد: در ادامه راننده این خودرو پس از طی یک مسافت کوتاه، متوقف و فرد ربوده شده را با تهدید اسلحه از خودرو پیاده و به سمت ارتفاعات جاده دیهوک کشانید که در همین حین فرمانده انتظامی شهرستان راور نیز به محل رسیده و به همراه دیگر تیم‌های انتظامی موفق شدند فرد ربوده شده را از دست گروگان‌گیر رها کنند اما فرد گروگان‌گیر با استفاده از ارتفاعات و پوشش گیاهی منطقه چندین ساعت از دید ماموران خارج می‌شود.
جانشین فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: تیم‌های انتظامی در راستای دستگیری این عامل گروگان‌گیری تا ظهر روز بعد نسبت به پایش و پاکسازی محل اقدام کرده و در نهایت پس از ۲۴ ساعت جست‌وجو در کویر و حاشیه جاده موفق شدند متهم فراری را دستگیر و کلت کمری وی را نیز کشف کنند.
وی در تشریح چگونگی وقوع این عمل مجرمانه تصریح کرد: بنا به بازجویی‌های انجام شده مشخص شد این پسر جوان اهل یکی از مناطق شمال کشور طی سفر به مشهد در حالی که به همراه یکی از بستگانش قصد فروش چند حلقه انگشتر را داشته، توسط متهم اغفال و به انگیزه اخاذی گرو گرفته می‌شود و این متهم درصدد انتقال گرو به یکی از مناطق استان کرمان قصد اخاذی از خانواده‌اش را داشته که خوشبختانه با سرعت عمل پلیس راور دستگیر می‌شود.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman__akhbar