تسنیم/ نماینده شیراز و زرقان با اشاره به آخرین اقدامات صورت گرفته برای شهر جدید صدرا، از استقرار ناحیه مستقل آموزش و پرورش در صدرا پیش از سال تحصیلی جدید خبر داد.

ابراهیم عزیزی، نماینده شیراز و زرقان اظهار کرد: تمام موافقت‌های ایجاد ناحیه مستقل آموزش و پرورش در شهر صدرا گرفته شده و پیش بینی می‌شود به فضل الهی این ناحیه تا پیش از سال تحصیلی جدید در این شهر مستقر شود.
وی در خصوص مدیریت و تقسیمات سیاسی شهر صدرا نیز گفت: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته، به دنبال این هستیم که صدرا یک شهرستان مستقل باشد، لذا پیشنهادی را به وزارت کشور داده‌ایم که شهری چون صدرا با 200 هزار نفر جمعیت جدا از قوانین دیگر تقسیمات کشوری، مشمول این قانون شود.
عزیزی به عنوان عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه کشور همچنین افزود: در برنامه هفتم توسعه کشور موضوع شهرستان شدن شهری چون صدرا حتما در قالب کلی دیده خواهد شد تا مشکلی برای ارتقای این نمونه از شهرستان‌ها وجود نداشته باشد.
نماینده شیراز و زرقان بر هماهنگی دستگاه‌ها برای ایجاد زیرساخت‌ها در صدرا تاکید کرد و گفت: تمام تلاش خود را باید بر ایجاد زیرساخت‌ها در عرصه‌های مختلف در صدرا متمرکز کنیم.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online