ایرنا/ جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: قاتل کودک هشت ساله سمنانی توسط کارآگاهان پلیس آگاهی این استان دستگیر شد.

سیدعلی میراحمدی، جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان اظهار کرد: اوایل اسفند ۱۴۰۱ در پی گزارشی به پلیس آگاهی مرکز استان سمنان مبنی بر فقدان یک کودک هشت ساله موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: پس از گذشت مدتی ماموران با تحقیقات گسترده و اشراف اطلاعاتی سرنخ‌هایی در خصوص احتمال اینکه راننده سرویس کودک مفقودشده از سرنوشت وی مطلع باشد، به دست آورند.
این مقام انتظامی ادامه داد: فرد مظنون برای بررسی بیشتر و تکمیل پرونده به پلیس آگاهی استان سمنان احضار و در بازجویی‌های فنی و تخصصی لب به اعتراف گشود و بیان کرد که کودک موصوف را از مقابل مدرسه سوار کرده و در یکی از روستاهای اطراف شهرستان سمنان به داخل یک قنات قدیمی و خشک شده به عمق حدود ۹ متر انداخته و از سرنوشت وی اطلاعی ندارد.
وی اضافه کرد: پس از اعتراف متهم مبنی بر انداختن کودک به درون قنات، تلاش‌ها برای یافتن کودک با کمک مقنیان بومی و آتش‌نشانی انجام و لباس فرم مدرسه کودک در یکی از انشعاب‌ها و حدود هشت متر دورتر از دهانه قنات مورد نظر کشف شد، اما هیچ گونه آثاری از جسد کودک یافت نشد.
میراحمدی گفت: با توجه به ارتباط بین چاه مورد نظر با چاه‌های اطراف در محل و عبور یکی از انشعاب‌ها از زیر جاده اصلی، در نهایت در نشست‌های متعدد و هماهنگی‌های به عمل آمده با ستاد مدیریت بحران استانداری، عملیات خاک‌برداری با تمامی امکانات اجرا شد و در نهایت جسد بی‌جان کودک کشف و به پزشکی قانونی منتقل شد.
وی افزود: با توجه به اعلام نشدن علت مشخصی از سوی قاتل در این جنایت، انگیزه این عمل از سوی کارشناسان امر در حال رسیدگی است و متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today