فارس/ پس از مرگ کودک هشت ساله اهوازی در گودال حفاری فاضلاب، دستور جلب سه نفر از جمله مدیرعامل آبفای استان خوزستان، مدیرعامل شرکت ری آب و مدیرعامل شرکت پیمانکار صادر شد.

بعدازظهر پنجشنبه دهم فروردین بود که خبرها حاکی از جان باختن یک کودک در حوضچه‌های ناایمن ایجادشده توسط آبفا بود. با انتشار خبر اهالی محله کوی مدرس اهواز در محل حادثه حضور پیدا کردند و پس از جست‌وجو پیکر بی‌جان این کودک را پیدا کردند.
بلافاصله در پی این حادثه دادستان مرکز استان به یکی از معاونین خود مأموریت داد تا با فوریت در محل حادثه حضور پیدا کند و موضوع در دستور کار قضایی قرار گیرد.
معاون دادستان با دو نفر از قضات زبده دادسرای اهواز در محل حادثه حاضر شدند و از نزدیک نسبت به بازبینی صحنه اقدام کردند، سپس با حضور در منزل متوفی و عرض تسلیت به خانواده قربانی به آنها اطمینان خاطر دادند که در سریع‌ترین زمان ممکن روند قضایی پرونده طی خواهد شد.
رسیدگی قضایی پرونده در همان لحظه آغاز شد و با دعوت از کارشناسان رسمی حوادث، مدیرعامل سازمان آتش نشانی، شهرداری، عوامل پیمانکار و ضابطین، تحقیقات اولیه تکمیل و دستور جلب سه نفر از جمله مدیرعامل آبفای استان خوزستان، مدیرعامل شرکت ری آب و مدیرعامل شرکت پیمانکار صادر شد.
افراد مذکور جهت تفهیم اتهام در دادسرا حاضر شدند و به دلیل عجز در تودیع وثیقه پس از تفهیم اتهام بازداشت شدند. این بازداشت تا زمان تودیع وثیقه ادامه داشت که مثل سایر متهمین جرایم مختلف، پس از تودیع وثیقه متهمین آزاد شدند.
مدیرعامل آبفای خوزستان پس از آزادی به جای عذرخواهی از مردم در محل سقوط یک کامیون که نشست زمین آن را بلعیده بود عکس می‌گیرد و روابط عمومی آبفای خوزستان با انتشار عکس کرمی‌نژاد می‌نویسد: کار جهادی در روزهای تعطیل هم ادامه دارد.

به گفته یک منبع آگاه قضایی علت تفهیم اتهام مدیرعامل آبفای استان خوزستان و مدیرعامل شرکت ری آب نیز از حیث قصور در نظارت بر پروژه بوده است که هم‌اکنون نیز رسیدگی به آن ادامه دارد.
وی همچنین گفت: از اسفندماه پرونده کیفری در خصوص این پروژه در یکی از شعب دادسرای اهواز جهت شرکت آبفا تشکیل شده بود که آن پرونده نیز در حال رسیدگی است.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan.today