ایرنا/ همزمان با دهه کرامت و در قالب طرح نذر رهایی ۴۵۰ نفر زندانی جرایم غیرعمد در فارس آزاد و به آغوش خانوده بازگشتند.

این مراسم شنبه به صورت نمادین و با حضور تعدادی از این زندانیان در حرم مطهر حضرت احمد بن‌ موسی شاهچراغ(ع) برگزار شد.

سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر فارس اظهار کرد: ارزش ریالی این مرحله از طرح نذر رهایی بیش از ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده است.

بوعلی ضمن تجلیل از نقش آفرینی فعال و تاثیرگذار بسیجیان فارس در طرح نذر رهایی، عنوان کرد: طرح نذر رهایی با همکاری ستاد دیه استان، دادگستری، سازمان زندان‌ها، کمیته امداد، اداره کل ورزش و جوانان، اتحادیه اصناف، سپاه فجر و سایر نهادها در فارس برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: اهدای بسته‌های معیشتی به خانواده‌های زندانیان نیازمند و ارایه مشاوره حقوقی و خدمات دندانپزشکی به زندانیان از دیگر برنامه‌های اجرا شده در قالب طرح نذر رهایی است.

۸۳۸ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های فارس

حجت الاسلام سید کاظم موسوی، رئیس‌کل دادگستری استان فارس نیز اظهار کرد: هم اکنون ۸۳۸ زندانی جرائم غیر عمد در زندان‌های استان دوران محکومیت خود را می‌گذرانند.

موسوی افزود: مبلغ بدهی این زندانیان ۴۰۰ میلیارد تومان است.

پیش از این روح‌الله مهبودی، مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس، از آزادسازی ۴۵۰ زندانی جرایم غیر عمد در دهه کرامت و روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) خبر داده بود.

به گفته مهبودی از این ۴۵۰ زندانی، ۲۰۰ نفر با همت و کمک سازمان بسیج حقوقدانان فارس و ۲۵۰ نفر دیگر از این زندانیان توسط بنیاد برکت رضوی وابسته به آستان قدس رضوی آزاد می‌شوند.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس با اشاره به یازده مرحله قبل برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد در استان فارس، تصریح کرد: تا این مرحله، ۲ هزار و ۹ نفر زندانی با همت بسیجیان و خیرین، ستاد دیه و همراهی بسیج حقوقدانان فارس آزاد شده‌اند.

به گفته وی، از این تعداد زندانی آزادشده تا کنون، یک هزار و ۸۹۵ نفر مرد و ۱۲۲ نفر زن با مجموع ۱۹۰ میلیارد و ۸۶۰ بدهی بوده که از این مقدار، ۱۴۳ میلیارد و ۱۰ میلیون تومان را طلبکاران گذشت کردند و ۴۸ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان توسط خیرین و بسیجیان نواحی استان و ستاد دیه برای آزادسازی زندانیان جمع‌آوری شده است.

   
 

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online