مهر/ معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: مرحله منطقه‌ای جشنواره نوجوان خوارزمی با هدف ارتقای کیفیت آموزشی با رویکرد «کار آفرینی» در اردبیل برگزار می‌شود.

محمود مشکی، معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار کرد: مرحله منطقه‌ای جشنواره نوجوان خوارزمی با هدف ارتقای کیفیت آموزشی با رویکرد «کار آفرینی» در اردبیل برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه فرصت‌آفرینی برای رشد و خلاقیت هدف اصلی برگزاری جشنواره خوارزمی است، بیان کرد: خوشبختانه به دستاوردهای بسیار مهمی در این محورها دست یافته‌ایم و در تلاش هستیم با شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌های دانش‌آموزان راه‌های رسیدن به ترقی و پیشرفت در جامعه را هموار کنیم.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: جشنواره نوجوان خوارزمی همه ساله متناسب با اهداف حوزه‌های تربیتی و یادگیری برنامه درسی ملی و با هدف ارتقای کیفیت آموزشی، تثبیت و تعمیق یادگیری، یادگیری مشارکتی و گروهی، ایده پردازی و آشنایی دانش آموزان با پژوهش برگزار می‌شود.

مشکی آشنایی دانش آموزان با پژوهش، ایده‌یابی، پرورش ایده و ارزش‌آفرینی در فضای کسب و کار توأم با نوآوری را از دیگر اهداف این جشنواره عنوان کرد و گفت: این جشنواره در ۱۳ محور «قرآن و معارف اسلامی، پژوهش، زبان و ادبیات فارسی، فرهنگ و هنر، سلامت و تربیت بدنی، کار و فناوری، علوم انسانی و مطالعات اجتماعی، ریاضیات، علوم تجربی، زبان‌های خارجی، آداب و مهارت‌های زندگی و بنیان خانواده، ویژه تمام دانش آموزان دوره اول متوسطه در چهار مرحله مدرسه‌ای، منطقه‌ای، ناحیه‌ای، شهرستانی و استانی و کشوری به صورت حضوری برگزار می‌شود.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل خاطرنشان کرد: سعی شده است داوران مرحله استانی از تمامی مناطق و نواحی انتخاب شوند که پس از ارزیابی آثار، اسامی منتخبین اعلام خواهد شد و دانش‌آموزان منتخب در هفته اول مرداد ماه در مرحله کشوری این جشنواره به میزبانی استان گیلان با دیگر منتخبین به رقابت خواهند پرداخت.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today