فارس/ استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: استخدام نیرو در دستگاه های دولتی خارج از اختیارات استان است و روال و معیار جذب نیروی دولتی قانون است.

سیدعلی احمدزاده، استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد اظهار داشت: در ملاقات‌های عمومی، تماس با سامد، نماز جمعه ها و سفرهای شهرستانی که گفتگو و یا دیدارهای مردمی داریم، اغلب متقاضیان اشتغال در نهادهای دولتی هستند.

استاندار تصریح کرد: ظرفیت‌ سازی و توزیع مناسب کمی و کیفی نیروهای شاغل در دستگاه های دولتی براساس سیاست‌ها، راهبردها و وظایف عنوان شده در اسناد بالادستی است که قوانین خاص خود را دارد.

وی ابراز داشت: در همه آزمون های جذب نیرو در دستگاه های دولتی و شرکت ها باید سهمیه جامعه ایثارگری به خوبی رعایت شود.

احمدزاده در رابطه با انتقاد یکی از کارخانه داران شن و ماسه در حاشیه روخانه بشار یاسوج گفت: سیاست اصلی و تصمیم قطعی ما جمع آوری همه کارخانجات تولید شن و ماسه در حوزه رودخانه بشار است.

استاندار تاکید کرد: هیج نهاد و یا دستگاه اجرایی حق تمدید و صدور مجوز به این کارخانه ها را ندارد و با تخلفات کارخانجات تولید شن و ماسه برخورد جدی می شود.

وی با بیان اینکه در پی تعطیلی کارخانجات تولید شن و ماسه در یاسوج نیستیم تاکید کرد: از طریق شورای فنی استان نقاطی شناسایی شود که به لحاظ زیست محیطی مشکلی ایجاد نکند و به صاحبان این بنگاه های تولید برای استقرار معرفی شوند.

احمدزاده عنوان کرد: همه کارخانجات تولید شن و ماسه باید معدن در اختیار داشته باشند. 

استاندار با اشاره به اینکه به زودی برای نهضت ملی مسکن در یاسوج اقدامات خوبی صورت می گیرد، اظهار داشت: به تولیدات این کارخانه ها در آینده نزدیک به شدت احتیاج داریم. 

احمدزاده تاکید کرد: اتحادیه کارخانجات شن و ماسه تشکیل شود و این اتحادیه در مقابل عملکرد آنها هم پاسخگو باشد. 

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today