صدا و سیما/ تاکنون بیش از ۳۸ میلیارد تومان برای بیمارستان زیرکوه تخصیص یافته است.

محمدرضا غیرتی، فرماندار زیرکوه اظهار کرد: ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی زیرکوه از شهریور ماه شروع شده و تاکنون برای فاز اول ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و فاز دوم ۲۸ میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

غیرتی افزود: بیمارستان ۳۴ تختخوابی این شهرستان امکانات بیمارستان را ندارد و در حد درمانگاه است که امیدواریم با ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی مشکلات مردم این شهرستان مرتفع شود. 

وی گفت: برای ساخت این بیمارستان پیگیری هایی از سوی نماینده قاینات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است که قدردان این موضوع هستیم. 

فرماندار زیرکوه افزود: در حوزه بهداشت و درمان مرکز جامع خدمات سلامت شاهرخت هم اکنون پیشرفت ۹۰ درصدی دارد و به زودی افتتاح می‌شود.

غیرتی گفت: اعتبار پایگاه اورژانس ۱۱۵ در مهمان شهر نیز تامین شده است.

وی همچنین به محور جاده قاین-حاجی آباد-یزدان اشاره کرد و افزود: بازاچه یزدان ۲۰۰ سال قدمت دارد و این بازارچه با استان کلاته نظر تنها ۵۰۰ متر فاصله دارد.

فرماندار زیرکوه همچنین به کارخانه کنسانتره آهن اشاره کرد و ادامه داد: مواد اولیه این کارخانه از خواف تامین می‌شود و با توجه به تردد زیاد خودروهای سنگین برای این موضوع جاده آسیب می بیند که باید توجه ویژه ای به این بخش صورت گیرد. 

وی همچنین به گازرسانی محلات عشایری اشاره کرد و گفت: گاز رسانی به محله عشایری چاه باشه نیز در دستور کار داریم.

فرماندار زیرکوه همچنین با اشاره به اینکه ۷ روستا با تانکر آبرسانی می‌شود و ۱۱ مجتمع آبرسانی داریم افزود: برای پاسگاه‌های مرزی آبرسانی صورت گرفته و ۶ میلیارد تومان هزیته شده است. 

وی همچنین به ورزش شهرستان زیرکوه اشاره و عنوان کرد: ۲ زمین چمن مصنوعی در این شهرستان افتتاح شده و ۷ زمین چمن مصنوعی دیگر در دستور کار داریم که تامین اعتبار شده است.

وی گفت: در روستای بارنجگان نیز با توجه به جمعیت جوان برنامه هایی در نظر گرفته شده است. 

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today