ایرنا/ استاندار مرکزی گفت: توجه به مسایل و مشکلات جوانان و نوجوانان در دستور کار استانداری و دستگاه‌های اجرایی مرتبط قرار دارد.

فرزاد مخلص الائمه، استاندار مرکزی اظهار کرد: برگزاری برنامه‌ها در راستای غنی سازی اوقات فراغت، رسیدگی به مسائل و مشکلات نوجوانان و جوانان از اولویت‌های این استان است.

وی با یادآوری برگزاری نمایشگاه طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی در این استان اضافه کرد: نیاز است مسائل و مشکلات به صورت استانی مورد توجه مسئولان قرار گرفته و برای رفع آنها تلاش کنند.

حجت الاسلام غلامرضا پاپی الوار، معاون امور فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی نیز اظهار کرد: ۱۴۸ طرح پس از فراخوان برگزاری طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی در این استان به دبیرخانه این نمایشگاه ارسال شد.

وی ادامه داد: ۸۷ طرح از مجموع طرح‌های ارسال شده به دبیرخانه این نمایشگاه مورد تایید قرار گرفتند که ۶ طرح از مجموع این طرح‌ها ملی است.

پاپی الوار عنوان کرد: ۴۱ طرح از مجموع طرح‌های تایید شده استان است که ۲۱ طرح آنها مربوط به شهرستان اراک و بقیه مربوط به بقیه شهرستان‌ها است.

وی یادآور شد: ۳۲ طرح از مجموع طرح‌های تایید شده با محوریت موسسات قرآنی، ۱۰ طرح با موضوعات رسانه، ۱۲ طرح با محوریت کانون های مساجد و ۳۳ طرح با محوریت موسسات فرهنگی هنری و موسسات خیریه است.

پاپی الواری گفت: اولین اولویت در اجرای طرح پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی موضوع خانواده و فرزندآوری بود که مورد متوجه ویژه قرار گرفته است.

از ۸۷ طرح ۶ طرح اجرا، ۱۰ طرح در حال اجرا و ۷۱ طرح دیگر تا پایان مردادماه امسال اجرا می‌شود

در این آئین از پوستر طرح های پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی رونمایی شد.

آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today