صدا و سیما/ سخنگوی شورای هماهنگی بانک های استان یزد گفت: سهمیه استان یزد و حتی سایر استانها از سوی بانک مرکزی هنوز ابلاغ نشده است.

در حالیکه بانک مرکزی پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ودیعه، ساخت و یا خرید مسکن برای خانوار‌های فاقد مسکن دارای فرزند سوم یا بیشتر را به شبکه بانکی ابلاغ کرده، اما برخی شهروندان مشمول این تسهیلات در تماس با خبرگزاری صدا و سیما از اجرا نشدن این ابلاغ در بانک‌های عامل استان یزد خبر می‌دهند.

جنتی مقدم، سخنگوی شورای هماهنگی بانک‌های استان یزد اظهار کرد: ما هم همچنان منتظر بخشنامه بانک مرکزی و سهمیه استان یزد هستیم. این سهمیه به سایر استان‌ها هم هنوز ابلاغ نشده است.

وی ادامه داد: مسئولان ارشد اقتصادی استان یزد پیگیری کرده اند و پاسخ نامه‌ها به جایی نامعلوم ابلاغ شده و همچنان منتظر هستیم، ولی تاریخ مشخصی به استان یزد ابلاغ نشده است. تا سهمیه ابلاغ نشود سایت بانک مرکزی مجوز پرداخت وام را نمی‌دهد. 

سخنگوی شورای هماهنگی بانک‌های استان یزد گفت: بانک مرکزی اعلام کرده بدلیل تخصیص ارز زائران سرزمین وحی باید مدتی صبر کرد تا این مورد نیز پیگیری شود. 

جنتی مقدم افزود: سال گذشته ۶۵ نفر این وام را در استان یزد دریافت کرده اند و امسال ممکن است از سهمیه پارسال وام به کسی پرداخت شده باشد.

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today