ایرنا/ اداره‌کل هواشناسی استان کرمانشاه نسبت به نفوذ یک توده هوای گرد و غبار به این استان از امروز، یکشنبه هشدار سطح زرد صادر کرد.

سعید قاسمی، رئیس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان کرمانشاه اظهار کرد: وزش باد که طی ساعاتی از امروز تا روز سه شنبه، روی کشور عراق قابل توجه خواهد بود به تناوب سبب نفوذ غبار به جو استان می شود.

قاسمی افزود: غبار از امشب تا صبح فردا و نیز از اواخر وقت فردا تا صبح سه شنبه و عمدتاً در مناطق مرزی نمود بیشتری خواهد داشت.

وی عنوان کرد: منطقه اثر این شرایط جوی عمدتاً نواحی مرزی استان شامل شهرستان های سرپل ذهاب، قصرشیرین، گیلانغرب و تازه آباد خواهد بود که در نتیجه سبب کاهش دید و کیفیت هوا خواهد بود.

رئیس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان کرمانشاه نسبت به اجتناب از ترددهای غیرضرور در هوای غبارآلود، توجه به پایداری شبکه های ارتباطی و هشدار به موقع از طریق رسانه های محلی توصیه کرد.

قاسمی گفت: هوای استان تا روز چهارشنبه، قسمتی تا نیمه ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و رشد ابر خواهد بود که این وضعیت، طی ساعاتی از روزهای سه شنبه و چهارشنبه، احتمالاً همراه با بارش هایی به شکل رگبارهای بهاری همراه با رعدوبرق، بویژه برای نواحی کوهستانی استان خواهد بود که احتمال بارش در روز چهارشنبه بیشتر به نظر می رسد.

وی ادامه داد: دمای هوا نیز که تا روز سه شنبه تغییرات زیادی نخواهد داشت، در روز چهارشنبه به طور نسبی کاهش می یابد و در دو روز پایانی هفته نیز، به استثنای افزایش نسبی دمای هوا و گاهی اوقات وزش باد، پدیده قابل توجه دیگری برای سطح استان نخواهیم داشت.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today