ایسنا/ سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران از اطفای آتش‌سوزی در یک ساختمان در محله مرتضی‌گرد خبر داد.

سیدجلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران درباره جزئیات آتش‌سوزی در محله مرتضی‌گرد، اظهار کرد: وقوع حادثه آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در ساعت ۹:۲۰ صبح امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان سه ایستگاه را به همراه تجهیزات لازم و خودروهای پشتیبانی به محل حادثه واقع در بزرگراه آزادگان محله مرتضی‌گرد، خیابان ولی‌عصر یکم اعزام کرد.
وی با بیان اینکه محل آتش‌سوزی یک ساختمان چهار طبقه شامل یک طبقه همکف و سه طبقه مسکونی بود، ادامه داد: قسمت همکف یک مغازه حدودا ۸۰ متری و محل تولید، نگهداری و فروش ابر، اسفنج و تشک بود. حجم زیادی از این وسایل موجود در این محل کاملا شعله‌ور بود. آتش از در مغازه به بیرون زده بود و از طریق پنجره‌های بالایی به دو طبقه مسکونی بالا هم سرایت کرده بود به طوری که بیش از نیمی از طبقه اول مسکونی ساختمان یاد شده شعله‌ور شده بود و آتش به طبقه دوم هم ورود کرده و بخش‌هایی از منزل را شعله‌ور کرده بود.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه قسمت پشتی این ساختمان محل پارک خودروها وجود داشت و همین امر باعث شده بود آتش به ساختمان‌های اطراف سرایت نکند، گفت: چند نفری که در ساختمان حضور داشتند پیش از رسیدن آتش‌نشانان خارج شده بودند. اگر آنها امکان خروج به موقع را پیدا نمی‌کردند، محبوس شدن آنها وضعیت را وخیم می‌کرد و احتمال خسارات جانی هم وجود داشت.
وی بیان کرد: این آتش‌سوزی مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشت، اما خسارات بالایی بر جای گذاشت و در نهایت نیز دقایقی بعد به طور کامل مهار و اطفا شده و عملیات آتش‌نشانان در ساعت ۱۱:۱۵ به پایان رسید.
ملکی افزود: علت این حادثه از سوی کارشناسان حریق سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران بررسی و اعلام خواهد شد.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran