مهر/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از اعلام وضعیت زرد هواشناسی مبنی بر فعالیت دو سامانه بارشی و باد شدید خبر داد و در خصوص استحکام سازه‌های نیمه‌کاره و تابلوهای تبلیغاتی هشدار داد.

حامد یزدی مهر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به فرا رسیدن سالروز ارتحال امام راحل و وظایف محوله اظهار کرد: تمام هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها حول مسئولیت‌های اداره کل مدیریت بحران استان تهران به بهترین شکل ممکن انجام شده است.
یزدی مهر در ادامه از صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر فعالیت دو سامانه در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه، نهم و دهم خردادماه خبر داد و گفت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته توسط کارشناسان هواشناسی باید منتظر رگبار باران و رعدوبرق و در مناطق مستعد احتمال تگرگ و وزش باد شدید موقت باشیم.
مدیرکل مدیریت بحران به ساکنین نیمه شمالی استان به ویژه ارتفاعات توصیه کرد بر اساس هشدار هواشناسی به هنگام فعالیت سامانه بارشی، نسبت به تردد در جاده‌ها احتیاط لازم را داشته باشند.
وی عنوان کرد: تاکید مدیریت بحران همواره بر استحکام‌بخشی به سازه‌های موقت، سبک و ناپایدار است چرا که در صورت عدم استحکام کافی شاهد حوادث ناگواری خواهیم بود.
یزدی مهر اجتناب از صعود به ارتفاعات و کار در مناطق مرتفع را نیز مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: کوهنوردان آماتور و حرفه‌ای و افرادی که در ارتفاع کار می‌کنند هوشیار باشند و از این عمل طی دو روز آینده به طور جدی خودداری کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران افزود: طبق گزارش هواشناسی سامانه فعال دوم نیز وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید، خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و گردوغبار انتقالی را در بعضی ساعات با احتمال تندباد لحظه‌ای به همراه خواهد داشت.

وی گفت: از شهروندان استان تهران به ویژه مرکز و نیمه جنوبی می‌خواهیم ضمن رعایت نکات ایمنی فعالیت سامانه‌های پیش‌بینی شده در صورت داشتن بیماری زمینه‌ای و سالمند بودن در محیط باز قرار نگیرند.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran