ایرنا/ معاون مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی گفت: ۸۸ زندانی نیازمند با همیاری نمازگزاران مساجد و در آستانه ولادت حضرت رضا(ع) از زندان‌های این استان آزاد شدند.

حجت‌الاسلام امیرحسین احمدنیا، معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی با اشاره به آزادی این تعداد زندانی طی امروز اظهار کرد: این آزادسازی زندانیان در قالب سی و یکمین مرحله از پویش نذر هشتم به همت نمازگزاران خراسان رضوی انجام شده است.
وی بیان کرد: اولین مرحله از پویش نذر هشتم آذرماه سال ۱۳۹۹ در مشهد آغاز شد و از آن تاریخ تاکنون هشتم هر ماه حداقل هشت زندانی و در برخی ماه‌ها، ده‌ها زندانی به واسطه این پویش از زندان‌های استان خراسان رضوی آزاد شده‌اند.
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان گفت: طی هماهنگی با مساجد در نواحی مختلف مشهد و مساجد شهرستان‌های مختلف، هر ماه هماهنگی لازم برای جمع‌آوری مبلغی جهت پرداخت بدهی زندانیان واجد شرایط صورت می‌گیرد و نمازگزاران در زمان مقرر مبلغ مورد نظر را جمع‌آوری می‌کنند.
وی ادامه داد: علاوه بر اینکه زندانیان پیش از آزادی در زندان تحت فرآیندهای تربیتی قرار می‌گیرند، با پویش نذر هشتم فرآیند حمایت زندانیان پس از آزادی نیز دنبال می‌شود.
احمدنیا خاطرنشان کرد: خانواده زندانی، حین زندانی بودن و پس از آن و همچنین زندانیان پس از اینکه با حمایت مالی نمازگزاران آزاد شدند برای یافتن شغل و بازگشت به اجتماع مورد حمایت اهل مسجد و امام جماعت قرار گرفته و در بعد معیشتی نیز حمایت می‌شوند.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today