باشگاه خبرنگاران/ رئیس دادگستری کوهبنان گفت: چنانچه رفع نکردن نواقص معادن کوهبنان باعث به خطر افتادن سلامتی کارگران شود، بدون اغماض پلمب خواهند شد.

محمدمهدی میرزایی عبدالیوسفی، رئیس دادگستری کوهبنان در نشستی که با هدف اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از بروز برخی حوادث ناشی از کار در معادن ذغالسنگ کوهبنان با حضور رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مسئول شبکه بهداشت و درمان، بازرسین شبکه بهداشت و اداره کار و مدیران معادن ۱۲_۱۴ و هشونی غربی برگزار شد، بر عملی شدن اقدامات برای پیشگیری از وقوع جرم و افزایش اقدامات پیشگیرانه برای کاهش حوادث در معادن تاکید کرد.
او افزود: با توجه به اینکه امسال از سوی امام خامنه‌ای سال مهار تورم و رشد تولید نام گرفته است، باید تمامی تلاشمان را در خصوص رشد تولید به کار ببندیم و اگر جایی موانعی جلوی تولید باشد آن موانع را برطرف کنیم.
رییس دادگستری شهرستان کوهبنان با بیان اینکه افزایش آگاهی‌های عمومی و اعتماد سازی در زمینه آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرائم امری لازم و ضروری است، بیان کرد: امیدواریم همانند گذشته با استمرار برنامه‌ها در زمینه کاهش وقوع جرائم از ثمرات آن‌ها بهره‌مند شویم.
او تصریح کرد: بررسی مسائل و مشکلات در خصوص حوادث ناشی از کار در معادن ذغال سنگ شهرستان،  نیازمند بررسی‌های دقیق در کمیته‌ای تخصصی می‌باشد. 
میرزایی گفت:چنانچه مسئولان معادن شهرستان در زمینه رفع نواقص و موانع معادن اقدامی نکنند، مطابق مقررات قانونی با مسئول مربوطه برخورد خواهد شد.
او افزود:  چنانچه رفع نکردن نواقص باعث به خطر افتادن سلامتی کارگران شود، بدون اغماض دستور تعطیلی و پلمب معدن مربوطه صادر خواهد شد. 

در ادامه این جلسه مسئولان اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی و شبکه بهداشت و درمان کوهبنان به نواقص و مشکلاتی از قبیل مشکل آب آشامیدنی معادن، نبود وجود امکانات لازم در آمبولانس، نبود امکانات لازم در اورژانس معادن، نبود نظارت مستمر برکارفرما و کارگر، نبود شفاف بودن برخی قوانین، اجرا نشدن بعضی از قوانین از سوی کارفرمایان، نبود روابط مستقیم بین کارگر و کارفرما و استفاده نکردن از نیروی فنی و متخصص در برخی از قسمت‌های معادن در تعدادی از معادن اشاره کردند.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman__akhbar