تسنیم/ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز گفت: به دستور قضایی و در قالب گشت همپوشان، مزارع گندم و جو مشروب با آب فاضلاب تخریب شد.

ذبیح‌الله سیروسی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با بیان اینکه مزارع مذکور در دهستان کفترک و دهکده سلامی واقع در حومه شهرستان شیراز و پایین‌دست تصفیه‌خانه شماره یک این شهرستان قرار دارد، اظهار کرد: بامداد روز دوشنبه هشتم خردادماه بخشی از این مزارع تخریب شد.
وی گفت: 300 هکتار از مزارع گندم و جو با فاضلاب آبیاری شده است که با بررسی‌های انجام شده و اظهار نظر کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی این میزان از مزارع آلوده و مصرف محصول آن خطرآفرین و غیر استاندارد است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز بیان کرد: مزارع توسط هفت دستگاه لودر امحا و ادوات برداشت نیز توقیف می‌شود.
سیروسی با بیان اینکه قریب به یک هزار هکتار از اراضی حومه شیراز در معرض خطر آبیاری با فاضلاب است، افزود: در ابتدای سال زراعی اخطاریه کتبی به شورا‌ها و دهیاران روستا‌های گردخون، اقبال‌آباد و خلجوی به منظور برخورد سریع با متخلفین هر روستا ارسال شده و در همین راستا اطلاعیه‌های تشریح و توضیح ماده قانون مجازات اسلامی به سمع و نظر کشاورزان رسیده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شیراز با اشاره به نظارت و پایش دقیق کارشناسان مدیریت در برخورد با متخلفین استفاده از فاضلاب خام برای آبیاری کشت و زرع، تاکید کرد: برای پیشگیری از این تخلف لازم است دستگاه‌های متولی فاضلاب شهر نسبت به ساماندهی فاضلاب اقدام کنند.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online