ایسنا/ مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان زنجان گفت: اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب در منطقه سرچشمه شهر زنجان، با هدف رفع مشکل بالاآمدگی آب‌های زیرسطحی در این منطقه اجرا می‌شود.

علیرضا جزء‌قاسمی، مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان زنجان اظهار کرد: این طرح در راستای ساماندهی وضعیت فاضلاب شهر زنجان و با هدف رفع پس‌زدگی، بهبود آثار زیست‌محیطی و ارتقاء بهداشت عمومی اجرا می‌شود.
وی افزود: اجرای شبکه فاضلاب در منطقه سرچشمه زنجان و به طول بیش از ۴ کیلومتر و با اعتباری افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال اجرایی می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان زنجان تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل وجود مشکل بالاآمدگی آب‌های زیرسطحی ناشی از انسداد مسیر قنات‌های قدیمی در اثر ساخت و سازهای شهری، اهالی محله مذکور با مشکل دفع فاضلاب از طریق چاه‌های جذبی مواجه هستند که با اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب، شهروندان می‌توانند فاضلاب خانگی خود را به شبکه فاضلاب هدایت کنند.
جزء‌قاسمی گفت: برخی ساخت‌وسازهای و خاک‌برداری‌های غیراصولی منجر به تخریب قنات‌های قدیمی شهر زنجان شده و امکان انتقال آب‌های زیرسطحی را از بین می‌برد که همین امر موجب بروز پس‌زدگی آب در مناطق مختلف می‌شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌های فاضلاب شهر زنجان در جبهه‌های کاری متفاوت از جمله خیابان شهید مطهری، جاده شهرک، گلشهر کاظمیه و کوچه شهدا در دست اجرا بوده و با تامین ردیف‌های اعتباری موردنیاز، طرح‌های جدید برنامه‌ریزی شده نیز به اجرا می‌رسد.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today