ایرنا/ رئیس اداره هواشناسی مهاباد گفت: با نفوذ و عبور امواج ناپایدار جوی، ناپایداری هوا که با خود رگبار پراکنده باران به همراه دارد، جنوب استان آذربایجان غربی را فرا گرفت.

اردلان محمدپور، رئیس اداره هواشناسی مهاباد اظهار کرد: از امروز همزمان با نفوذ و فعالیت امواج ناپایدار جوی در منطقه، در برخی ساعات شاهد افزایش ابر، رگبار پراکنده باران و رعدوبرق خواهیم بود و این روند تا پایان هفته جاری در جنوب آذربایجان غربی تداوم دارد.
وی اضافه کرد: با ورود این امواج ناپایدار جوی علاوه بر وزش باد، دمای هوا نیز کاهش می‌یابد و در این مدت دمای هوا بین یک تا دو درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا می‌کند.
رئیس اداره هواشناسی مهاباد ادامه داد: در شبانه‌روز گذشته ماکو با ۱۲.۵ میلی‌متر پربارش‌ترین شهر استان و بارش‌ها در اشنویه ۳.۹ میلی‌متر و سردشت 0.1 میلی‌متر گزارش شده و بیشترین سرعت وزش باد در اشنویه ۱۸ متر در ثانیه (۶۵ کیلومتر در ساعت) ثبت شده است.
محمدپور گفت: در شبانه‌روز گذشته چالدران با حداقل دمای ۱۰ درجه سانتی‌گراد، خُنک‌ترین شهر و پلدشت با حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر آذربایجان غربی بود. در این مدت دمای هوا در مهاباد بین ۱۷ و ۲۸ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today