مهر/ کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان از وقوع ناپایداری‌های همرفتی بصورت رگبارهای بهاری همراه با رعد و برق در شمال و شمال غرب استان طی ۲۴ ساعت آینده خبر داد.

مینا معتمدی، کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان اصفهان اظهار داشت: از عصر امروز تا اواخر وقت فردا چهارشنبه با فعالیت سامانه ناپایدار در سطح استان، افزایش ابر، گاهی وزش باد به نسبت شدید تا شدید و وقوع رگبار پراکنده محلی را در مناطق شمال و شمال غرب استان انتظار داریم.

وی ادامه داد: امروز بارش‌های همرفتی در مناطقی چون خوانسار و گلپایگان پیش‌بینی می‌شود و احتمال وقوع رعد و برق و صاعقه و بارش تگرگ نیز وجود دارد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان افزود: فردا چهارشنبه نیز بارش‌های رگباری را در خوانسار، گلپایگان، نطنز، میمه و ارتفاعات کاشان انتظار داریم.

معتمدی اضافه کرد: همچنین در نیمه شرقی و شمالی و تا حدودی مرکزی استان، احتمال تندباد لحظه‌ای و گرد و خاک طی ۲۴ ساعت پیش رو وجود دارد که سبب غبار الودی هوای نواحی مرکزی و شهر اصفهان می‌شود.

وی با بیان اینکه دمای هوای استان در ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی ندارد، گفت: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۳۷ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به ۲۰ درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

به گفته کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان، خور و بیابانک با دمای ۴۱ درجه سلسیوس بالای صفر و بوئین میاندشت با دمای ۶ درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان پیش بینی می‌شود.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today