تسنیم/ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۹ میلیارد تومان از محل اعتبارات مناطق محروم برای آبرسانی به روستاهای بخش محروم قلعه رئیسی اختصاص یافت.

امید صالحی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: 29 میلیارد تومان از محل اعتبارات مناطق محروم برای تامین آب شرب سالم و پایدار بیش از 18 روستای بخش قلعه رئیسی از توابع شهرستان کهگیلویه اختصاص یافته که در صورت تخصیص در کمترین زمان ممکن تعیین تکلیف می‌شوند.

وی عنوان کرد: برای آبرسانی پایدار به 15 روستای موشمی 15 میلیارد تومان و دو روستای قلعه بنی و گشت یاری نیز 8 میلیارد تومان و همچنین برای روستای امامزاده نورالدین 900 میلیون تومان پیش بینی شده است.

صالحی ابراز کرد: برای دالون هاشمی 6 کیلومتر خط انتقال 6 اینچ کار شده که یک کیلومتر باقی مانده ولی لوله‌ها خریداری شده و به زودی تکمیل خواهد شد و‌ مردم از نعمت آب شرب سالم و‌ پایدار بهره‌مند خواهند شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه دغدغه رفع مشکل آب روستای کمر دوغ را داریم، خاطرنشان کرد: همچنین طرح آبرسانی به روستاهای چهل لپو و امامزاده نورالدین با مشارکت سپاه فتح نیز در دستور کار است.

صالحی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه تصفیه خانه آب یاسوج واقع در چم گنجشکی در سال 96، افزود: فاز نخست این پروژه با 200 لیتر آب بر ثانیه در آستانه افتتاح و بهره برداری است.

وی ادامه داد: برای تکمیل نهایی پروژه 120 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و در فاز دوم 300 لیتر آب بر ثانیه وارد شبکه آب شرب شهر یاسوج می‌شود.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today