پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه با بیان اینکه پیامدهای هتک حیثیت در فضای مجازی بسیار زیاد است و ابعاد مختلف زندگی قربانی را در برمی‌گیرد از کشف پرونده هتک حیثیت خانم جوانی که در پی انتشار تصاویر خصوصی‌ اقدام به خودکشی کرده بود، خبر داد.

سرهنگ علی کسانی، رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه اظهار کرد: یکی از شهروندان به این پلیس مراجعه و با ارائه شکوائیه بیان داشت فردی ناشناس از حدود دو سال قبل با ارسال پیامک توهین و افترا برای من و دخترم ایجاد مزاحمت می‌کرد که به آن اهمیتی نمی‌دادیم اما این فرد دست از کار نکشیده و اقدام به ساخت اکانت و پیج با نام و تصاویر دخترم در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، واتس آپ، شاد و ... کرده و با انتشار اکاذیب و تهمت موجب هتک حیثیت دخترم که به‌تازگی ازدواج‌کرده بود، گردید. در ادامه فرزندم به دلیل ناتوانی در تحمل موضوع دست به خودکشی زد و متأسفانه فوت کرد.

این مقام انتظامی ادامه داد: خودکشی خانم جوان باعث پایان مزاحمت‌های فرد مجرم برای این خانواده نشده و وی تصاویر خانم متوفی را برای تمام اعضا خانواده و آشنایان وی ارسال کرده بود، لذا با توجه به اهمیت این پرونده تیم سایبری در این پلیس تشکیل و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: با توجه‌ به اظهارات شاکی و مستندات اخذ شده توسط کارشناسان این پلیس در کمترین زمان ممکن، شخص مزاحم مورد شناسایی قرار گرفت و برای رسیدگی‌های بعدی تحویل نهاد قضایی گردید.

کسانی در خصوص پیامدهای هتک حیثیت تصریح کرد: با چند کلیک ساده و در کمترین زمان بعضی از افراد اقدام به هتک حیثیت و بردن آبروی دیگران می کنند ولی عواقبی همچون نگاه مردم، حرف‌های ناشایست و باور نکردن حقیقت ماجرا توسط دوستان و آشنایان تا مدت‌ها فرد قربانی را رها نمی‌کند به‌طوری‌که حتی ممکن است مانند این پرونده به خودکشی فکر کرده و حتی به‌عنوان راهی برای رهایی از مشکلات آن را عملی کند.

وی در این خصوص به کاربران توصیه کرد: در صورت مواجهه با افراد هتاک ابتدا کارشناسان پلیس فتا را از موضوع مطلع و ضمن مراجعه به دفاتر مشاوره نیروی انتظامی که در سراسر کشور دایر هستند راهنمایی لازم در خصوص نحوه برخورد با موضوع را دریافت کنند.

رئیس پلیس فتا کرمانشاه ضمن هشدار به مجرمین سایبری گفت: حفظ آرامش خاطر و آبروی شهروندان در فضای مجازی از خطوط قرمز پلیس فتا است و این پلیس در برابر کسانی که آرامش مردم را مختل کنند به صورت تمام قد ایستاده و آنها را شناسایی و تحویل قانوان خواهد داد.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today