تسنیم/ استاندار بوشهر از آبگیری سد دالکی تا پایان سال ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: برای تسریع در تکمیل این سد یک‌ هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان مصوب شده است.

احمد محمدی‌زاده، استاندار بوشهر با بیان اینکه اجرا طرح‌های تأمین آب شرب، کشاورزی و صنعتی در استان بوشهر افزایش یافته است، اظهار داشت: در این راستا علاوه بر طرح‌های آب‌شیرین‌کن، ساخت سد در نقاط مختلف استان تسریع یافته است.

وی مجری سد دالکی را قرارگاه خاتم‌الانبیا دانست و ادامه داد: ساخت سد دالکی تسریع یافته است و امید می‌رود بر اساس برنامه زمان‌بندی آبگیری و تکمیل شود.

استاندار بوشهر با اشاره به تصویب اعتبارات لازم در دور دوم سفر رئیس جمهور به استان تصریح کرد: برای تسریع در تکمیل این طرح مهم و زیربنایی یک‌هزار و 180 میلیارد تومان مصوب شده که در مدت سه سال پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه از تمام ظرفیت‌ها برای تکمیل سد دالکی استفاده شده است گفت: تکمیل و افتتاح این سد تحول مهم و عظیمی در دشتستان ایجاد می‌کند.

محمدی‌زاده با بیان اینکه تکمیل سد دالکی تأثیر بسزایی در تأمین آب شرب و اراضی کشاورزی به ویژه نخیلات دارد گفت: امید می‌رود بر اساس برنامه شاهد تکمیل این پروژه راهبردی باشیم.

وی پیشرفت 50 درصدی سد دالکی دشتستان خبر داد و بیان کرد: در ابتدای دولت سیزدهم، پیشرفت فیزیکی این سد حدود 30 درصد بود که با تلاش انجام شده به بیش از 50 درصد افزایش یافته است.

استاندار بوشهر با اظهار امیدواری در تسریع در تکمیل آن افزود: امید می‌رود تا پایان سال 1403 شاهد آبگیری این سد باشیم.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar