باشگاه خبرنگاران/ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی از تجهیز ۹۷۰ فروشگاه استان به کارتخوان طرح کالابرگ الکترونیک خبر داد.

جواد اشرفی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: طرح افزایش یارانه از طریق کالابرگ الکترونیک برای دهک‌های کم‌برخوردار اجرا می‌شود که ۳۶ درصد جمعیت استان مشمول این طرح هستند.

او افزود: هدف اصلی دولت تقویت سبد معیشتی اقشار کم‌برخوردار است و در این زمینه مشوق‌هایی ایجاد شده که در گام اول، یارانه چند دهک جامعه ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

اشرفی گفت: دولت برای تشویق استفاده بیشتر از کالابرگ الکترونیک، مبلغ اعتبار یارانه برای دهک‌های کم‌برخوردار را افزایش داده است و اگر افراد از کارت یارانه خود کالا خریداری کنند تا ۲۰ درصد به مبلغ یارانه آن‌ها اضافه می‌شود.

معاون استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: تاکنون ۹۷۰ فروشگاه در استان به کارتخوان مخصوص اجرای طرح کالابرگ الکترونیک مجهز شده‌اند.

قانونگذار تکلیفی در خصوص اجرای کالابرگ الکترونیکی به دولت واگذار کرد که این تکلیف به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محول شد و این طرح با ایجاد سامانه‌ها و اجرای مرحله آزمایشی، پارسال به مرحله اجرا رسید.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today