تسنیم/ استاندار قزوین با انتقاد جدی از برخورد با سرمایه‌گذار بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی و هتل ۵ ستاره قزوین گفت: به عنوان استاندار قزوین از برخوردی که با سرمایه‌گذار ساخت بیمارستان هزار تختخوابی و هتل ۵ ستاره شده، واقعاً متاسفم.

محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین اظهار داشت: در یک‌ سال و 8 ماهی که در استان قزوین هستم، به دنبال این هستم که مشکلات سرمایه‌گذار را حل کنم، اما به‌قدری در استان قزوین در این حوزه حساسیت ایجاد شده و کارشکنی شده که از هر طرف حرکت می‌کنیم، از طرف دیگر مسیر احداث این هتل و بیمارستان قفل می‌شود.

استاندار قزوین با بیان اینکه اخیراً مدیرعامل این بانک خصوصی با شکایت به دادگاه احضار شده، اضافه کرد: مدیرعامل این بانک و مدیر هلدینگ سرمایه‌گذاری این بانک به خاطر شکایت در حوزه واگذاری زمین به دادگاه احضار شده‌اند، در صورتی که تمام فرآیند واگذاری زمین برای ساخت این هتل و بیمارستان در زمان خودش به شکل قانونی طی شده است.

وی ادامه داد: در صورتی که این هلدینگ که متعلق به بانک خصوصی است، در استان‌های ایلام و قم دارد ساخت بیمارستان خود را تمام می‌کند، اما در استان ما برای زمین هر روز به دادگاه می‌رود و قطعاً این رفتار غلط با این سرمایه‌گذار اثر منفی داشته و منجر به فرار سرمایه‌گذاران از استان قزوین می‌شود. به عنوان استاندار قزوین از برخوردی که با سرمایه‌گذار ساخت بیمارستان هزار تختخوابی و هتل 5 ستاره شده، واقعاً متاسفم.

رئیس شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با تشریح موضوع یادشده گفت: زمین بیمارستان 1000 تختخوابی و هتل 5 ستاره در مزایده مولدسازی اموال مازاد دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) فروخته شده و در سال 1394 حدود 80 میلیارد تومان برای خرید این زمین از سوی سرمایه‌گذار به دانشگاه داده شده و دانشگاه هم با این پول دانشکده فنی و مهندسی ساخته است.

اعلایی افزود: اما به خاطر سنگ‌اندازی‌هایی که در استان قزوین شده، وزارت راه و شهرسازی مدعی شده که این زمین متعلق به راه و شهرسازی بوده و افرادی بیرون از مجموعه دولت چنین خدشه‌ای به این پروژه وارد کردند. در واقع وزارت راه و شهرسازی ادعا کرده که این زمین فروخته‌ شده متعلق به دانشگاه امام‌خمینی(ره) نبوده، با این حال سرمایه‌گذار علیه وزارت راه و شهرسازی رأی گرفته، اما به خاطر حاشیه‌‌سازی‌ها موضوع به کمیسیون اصل 90 ارجاع شده و دوباره هم یک پرونده در یکی از دستگاه‌های نظارتی استان تشکیل شده است.

اعلایی تصریح کرد: به تازگی هم خدشه جدیدی به این واگذاری وارد کرده و اعلام کردند که قیمت خرید این زمین پایین بوده، در حالی که در زمان خرید این زمین توسط سرمایه‌گذار با قیمت آن زمان رقم مناسبی پرداخت شده است.

وی یادآور شد: در استان‌های ایلام و قم به همین سرمایه‌گذار زمین رایگان برای ساخت بیمارستان داده شده و در قم هم ساخت بیمارستان در حال اتمام است، اما در استان قزوین زمین را خریده‌اند، اما هنوز نتوانسته‌اند از مشکلات حقوقی آن بیرون بیایند.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today