حوزه/ استاندار اربیل اقلیم کردستان عراق گفت: امیدواریم مقدمات بازگشایی مرز مشترک در اشنویه برای تقویت روابط تجاری دو کشور فراهم شود.

امید عبدالرحمان خوشناو، استاندار اربیل اقلیم کردستان عراق در نخستین نشست استانداران هم‌مرز جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق در ارومیه اظهار کرد: از وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران تقاضا داریم مقدمات بازگشایی مرز مشترک در اشنویه که ظرفیت‌های مهم اقتصادی برای مردم دو طرف دارد، را فراهم نماید و ما آماده هر گونه همکاری در این زمینه هستیم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: باز کردن بازارچه‌های مشترک در تمرچین و شهرک‌های صنعتی مشترک، می‌تواند موجب تقویت روابط تجاری شود.
خوشناو با بیان اینکه ایران در طول تاریخ پناهگاهی امن برای مردم اقلیم کردستان عراق در بحران‌های دوران صدام بعثی بوده و پیوندهای ما ناگسستنی است، افزود: از سال گذشته ارتباطات ما با استان‌های مرزی در ایران بیشتر شده و تاکنون اقدامات خوبی در مبادلات تجاری و ارتباطات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی انجام شده است.
استاندار اربیل اقلیم کردستان عراق همچنین گفت: از سرمایه‌گذاری‌های مشترک و حضور شرکت‌های بزرگ ایرانی در اقلیم کردستان عراق استقبال می‌کنیم و معتقدیم افزایش مبادلات اقتصادی به نفع دو طرف است.
خوشناو در پایان با اشاره به اینکه ارتباط هوایی ارومیه - اربیل متأسفانه متوقف شده و خواستار بازگشایی مجدد این خط هوایی برای رونق روابط اقتصادی هستیم، افزود: پیش‌بینی کردیم امسال در اربعین نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر از مسیر اقلیم کردستان به کربلای معلی سفر کنند و ما آمادگی کامل برای تأمین امنیت، حمل و نقل و رفاه زائران را داریم.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today