تسنیم/ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: در راستای احداث و زیرسازی جاده ماهیرود به فراه با پیگیری‌های نماینده ویژه رئیس جمهوری ایران در امور افغانستان مبلغ یک میلیون دلار به حساب راه و شهرسازی خراسان جنوبی واریز می‌شود.

جواد اشرفی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه باید ورود ناوگان به محوطه سرعت گیرد، اظهار کرد: تامین آب یکی از مشکلات زیرساختی در سایت مرزی ماهیرود برای منطقه ویژه اقتصادی است که تلاش می‌کنیم تامین آب را برای منطقه ویژه اقتصادی در مرز پیگیری کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه وجود آتش‌نشانی در مرز ماهیرود بسیار مهم است، گفت: یکی از راهکارها این است که هم منطقه ویژه اقتصادی، هم بازارچه مرزی و پایانه مرزی به صورت مشترک یک ایستگاه آتش‌نشانی در مرز راه‌اندازی کنند و یا ایستگاه آتش‌نشانی موجود را به روزرسانی کنند.

اشرفی بیان کرد: باید مدیرکل زیرساخت به مرز ماهیرود بیاید و آنتن‌دهی را چک کنند تا مسیرهای مواصلاتی از آنتن‌دهی برخوردار باشند، عنوان کرد: تعاونی مرزنشینان و اتحادیه‌های مرزنشینی متولی اصلی در حوزه کارکردهای خدماتی است، اما باید پای کار بیایند و طرح بدهند اگر طرح لازم را نیاورند کسی منتطر آنها نخواهد ماند.

وی با بیان اینکه طبق پیگیری‌های نماینده ویژه رئیس جمهوری ایران در امور افغانستان و جلساتی که داشتیم مقرر شد به‌زودی مبلغ یک میلیون دلار برای تسریع در عملیات آسفالت جاده فراه به حساب راه شهرسازی استان واریز شود تا کار زودتر پیگیری شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: در  مرز دو هدف داریم یکی اینکه مرز ماهیرود پیشانی و دروازه اصلی برای مبادلات تجاری ایران به افعانستان است و هدف دیگر تقویت معیشت مرزنشینان است، هر چند عقب ماندگی‌های ما چندین ساله است، البته در چند سال گذشته اتفاقات بسیاری خوبی در مرز انجام شده است.

اشرفی با بیان اینکه ما هم تحقق خرده فروشی در مرز را  دنبال می‌کنیم تا هر چه زودتر این امر محقق شود، گفت: مرز ماهیرود با وجود همه  مولفه‌هایی که دارد برای ما جای افتخار است که در هر جلسه در تهران می‌رویم با صدای بلند اعلام می‌کنیم اگر به دنبال سرمایه‌گذاری هستید به خراسان جنوبی بیایید ما مشتاق هستیم تا در استان ما سرمایه‌گذاری کنید.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today