برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

شهردار همدان: حذف مراجعات به شهرداری احقاق حقوق مردم است

منبع
تسنيم
بروزرسانی
شهردار همدان: حذف مراجعات به شهرداری احقاق حقوق مردم است

تسنیم/ شهردار همدان گفت: در صدور پروانه ساختمانی می‌توانیم ادعا کنیم ظرف دو هفته به شرط عدم مشکل در پرونده‌‌ها، کنترل ضوابط شهرسازی در شهرداری انجام می‌گیرد و خوشبختانه این اتفاق مهم موجب رضایتمندی شهروندان شده است.

سید مسعود حسینی، شهردار همدان اظهار داشت: یکی از مطالبات جدی و عمده شهروندان از شهرداری کاهش مدت زمان فرایند صدور پروانه است و لذا مدیریت شهری اقدامات جدی و لازم را در راستای تحقق این هدف آغاز کرده است.

وی به مشکلات مربوط به فرایند صدور پروانه ساختمانی اشاره کرد و افزود: با توجه به مشکلات مختلف در صدور پروانه ساختمانی، آسیب‌شناسی و اصلاح فرایندها آغاز و به دنبال آن اقدامات مربوط به خرید و انعقاد قرارداد اجرایی سامانه الکترونیکی انجام شد که با تلاش شبانه روزی همکاران این سامانه به ثمر نشست.

شهردار همدان با بیان اینکه یکی از اهداف این سامانه ساده‌سازی فرآیند صدور پروانه ساختمانی بوده است، گفت: امروز به سمتی رفته‌ایم که می‌توانیم ادعا کنیم، ظرف دو هفته به شرط عدم مشکل در پرونده‌‌ها، کنترل ضوابط شهرسازی در شهرداری انجام می‌گیرد و خوشبختانه این اتفاق مهم موجب رضایتمندی شهروندان شده است.

حسینی به برنامه‌های تکمیلی شهرداری در حوزه شهرداری الکترونیک اشاره کرد و افزود: در فاز دوم تلاش داریم با غیرحضوری کردن کامل فرایند صدور پروانه ساختمانی، شاهد کاهش و حذف مراجعات مردم به شهرداری باشیم.

وی در ادامه افزود: طبق گزارش‌ها 70 درصد مراجعات به شهرداری و امور استعلامات و سایر خدمات نوسازی، درآمد و شهرسازی به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد و در گام بعدی و در دو سه ماه آینده این آمار به 85 درصد می‌رسد.

شهردار همدان با بیان اینکه تحقق شهرداری الکترونیک و افزایش رضایتمندی مردم نیازمند همکاری و ورود قاطعانه سایر دستگاه‌های متولی به ویژه سازمان نظام مهندسی است، گفت: یکی از سیاست‌های کل کشور پیگیری و راه‌اندازی پنجره واحد خدمات است که در استان همدان این مهم پیگیری و دستورات اجرایی آن صادر شده است و قرار است شهرداری همدان با همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان و متولی در آنجا مستقر شوند که با این اتفاق خوب کام مردم شیرین می‌شود.

حسینی راه‌اندازی سامانه الکترونیکی را مایه افتخار شهرداری همدان دانست و عنوان کرد: همدان به عنوان الگو و پیشرو در کشور مطرح شده و امیدوارم سایر دستگاه‌های متولی شهرداری همدان را در تحقق این هدف مهم کمک کنند.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today