ایرنا/ هفته ششم مسابقات کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با رقابت ۵۴ راس اسب از ۲ نژاد «ترکمن و تروبرد» در هفت کورس در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

در دور اول این هفته از مسابقات، ۶ راس اسب ۲ ساله نژاد ترکمن مبتدی و نبرده به مسافت یک هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «گلستان عطا» زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و مقام اول را به دست آورد و اسب‌های «گل سقر» و «آرکام باسط» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن مبتدی و نبرده بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «آلتینای ثقفی» اول شد و اسب‌های «نوروز یاسین» و «آی هان رمضانی» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور سوم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ کلاس چهار بود که با شرکت ۶ راس اسب و به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «ال میرادو» با پیشی‌گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «هیتردان ماترون» و «بل فوکوس» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در دور چهارم هفته ششم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ کلاس پنج بود و با شرکت ۶ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «جاستیک» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اول شد و اسب‌های «پرفکت آرال» و «بست سیتی» به ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

رقابت در دور پنجم این مسابقات نیز میان اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ کلاس ۶ بود که با شرکت هشت راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «آس تک» اول شد و اسب‌های «آلیش» و «اسپیا» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور ششم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ کلاس یک بود، با شرکت ۹ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «آشیل» اول شد و اسب‌های «ریو کاپری» و «فرناندو» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور هفتم و پایانی هفته ششم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ کلاس هفت بود که با شرکت هفت راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و اسب «تی تی گل جابر» اول شد و اسب‌های «طوفان امین» و «پیروز مختوم قلی» به ترتیب دوم و سوم شدند.

برگزار کنندگان هفته ششم این هفته مسابقات در پایان مبلغ هشت میلیارد و ۵۸۲ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابک‌سواران اسب‌های اول تا سوم پرداخت کردند.

مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس که از آن به‌عنوان پایتخت سوارکاری کشور یاد می‌شود، سال‌هاست که با حضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات سوارکاری در بین مردم گلستان بویژه ترکمن‌ها علاقمندان زیادی دارد و این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در ۲ شهرستان آق قلا و بندرترکمن این استان برگزار می‌شود.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today