مهر/ معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: درباره تشکیل استان غربی تهران به مرکزیت شهریار هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است و در مرحله پیشنهاد و بررسی و کارشناسی هستیم.

سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور اظهار کرد: رئیس جمهور از این فرصت برای برقراری ارتباطات خارجی و دیپلماسی کشور گام محکمی برای ایران قوی برداشته است.

وی سپس به سفر رئیس جمهور به رباط‌کریم اشاره کرد و گفت: این جلسه مصوبات خوبی داشت، که امروز در شورای اداری پیگیر آنها هستیم، یکی از موضوعات و مصوبات مهم سفر رئیس جمهور به رباط کریم بحث مترو پرند است که تا فرودگاه امام خمینی(ره) قابل بهره‌برداری است و امیدواریم با جدیتی که در کار مترو پرند شاهد هستیم مسئولان و کارفرمایان اجرایی، این پروژه ملی را به هفته دولت پایان رسانده و افتتاح شود.

حسینی اضافه کرد: مطمئناً با بهره‌برداری از این پروژه و اتصال خط ریلی پرند به شبکه ریلی تهران، حمل و نقل عمومی و رفت و آمد مردم و شهروندان در این شهرستان به سهولت انجام می‌شود و با این اقدام می‌توان بار ترافیکی و ترددی و آلودگی هوا و خطرات جاده‌ای را کاهش داد و مردم منطقه در آرامش زندگی کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور به رشد جمعیتی رباط کریم اشاره و اضافه کرد: موضوعاتی مانند آب، مترو، بیمارستان و تصفیه خانه مورد نیاز و مطالبات مردمی است که در اولویت پیگیری‌ها قرار دارد تا در کنار آنها شاهد رشد اقتصادی و تولید در منطقه باشیم.

وی با بیان اینکه با توجه به نامگذاری سال با عنوان «مهار تورم و رشد تولید» توسط رهبر معظم انقلاب باید تمام مسئولان، دولتمردان، نمایندگان و کارگزاران دست به دست هم دهند و با هم افزایی و اقدامات جهادی مسیر محقق شدن شعار سال را فراهم کنند، گفت: باید افزایش قیمت‌ها در بازار کنترل شود.

حسینی سپس تشکیل استان غربی تهران به مرکزیت شهریار را مورد اشاره قرار داد و افزود: هر طرحی که در دولت مطرح می‌شود، عده‌ای موافق و عده‌ای مخالف دارد و مسئولان و نمایندگان معتقد بر آن هستند که این اقدامات هزینه‌های دولت را افزایش می‌دهد، ولی شخص رئیس جمهور تاکید دارد که در صورتی که جایی نیاز باشد باید تصمیمی بر پایه نظر کارشناسی و در نظر گرفتن زیر ساخت گرفته و اجرا شود و درباره تشکیل استان غربی تهران به مرکزیت شهریار هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است و در مرحله پیشنهاد و بررسی و کارشناسی مبنی بر این تصمیم هستیم و نظر مردم هم برای ما محترم است.

وی افزایش زیرساخت‌های استان تهران در شهرستان‌ها را یک امر منطقی و قطعی دانست و گفت: باید این زیر ساخت‌ها در شرق، غرب، شمال و جنوب تهران افزایش داده شود.

این عضو کابینه دولت سیزدهم گفت: در برخی از شهرها و شهرستان‌ها شاهد جمعیتی بیش از یک استان هستیم و متأسفانه در دولت‌های گذشته به شهرهای اطراف تهران بنا به ملاحظات و خدماتی کم توجهی شده است.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran