تسنیم/ آب شرب شهر گرمی که طی روزهای اخیر به علت بروز سیل مهیب در این شهرستان دچار قطعی موقت شده بود، وصل شد.

طی روزهای اخیر بارندگی‌های مداوم که باعث بروز سیل مهیب در شهرستان گرمی شده بود، شبکه آب شرب شهر گرمی و برخی روستاهای این شهرستان را دچار آسیب و قطعی موقت کرده بود که با حضور میدانی و پیگیری‌های استاندار اردبیل و دیگر مسئولین استان و شهرستان مجددا وصل شد.
حسین مولایی، فرماندار شهرستان گرمی بیان کرد: آب شرب شهر گرمی هم از منبع تأمین قبلی و هم از برخی منابع محلی و چشمه‌های اطراف شهر وصل شده است. هر چند با توجه به قطعی چند روزه آب و افزایش مصرف در سطح شهر، برخی خانه‌های مناطق مرتفع در شهر گرمی و نیز برخی روستاهای اطراف هنوز با قطعی آب مواجه هستند، اما عمده مشترکان شهر گرمی اکنون بدون مشکل از آب شرب بهره‌مندند.
وی افزود: ترمیم خط انتقال آب شرب شهرستان گرمی در روز‌های اخیر سه شیفته در دستور کار بود و پس از ترمیم، حجم انتقال آب شرب این شهر به حدود 350 لیتر در ثانیه رسیده است.
مولایی ادامه داد: عمده منبع تأمین آب شرب شهر گرمی کانال جعفرآباد رود ارس و سد گیلارلو این شهرستان و برخی چشمه‌های محلی در روستاهای اطراف است‌.
فرماندار گرمی تأکید کرد: حسب اخذ دستور قضایی از دادستان مبنی بر مدیریت بهینه مصرف آب طی چند روز آتی، مقرر گردید از فعالیت برخی اصناف پرمصرف آب از جمله کارواش خودرو و ... جلوگیری شود.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today