تسنیم/ سرپرست اداره‌کل میراث‌ فرهنگی استان کرمانشاه، با تأکید بر اینکه برای بازدید از محوطه‌های گردشگری و به ویژه بناهای مذهبی رعایت حجاب و شئونات اسلامی الزامی است، گفت: ورود بازدیدکنندگان بدحجاب به تکایا و محوطه‌های میراثی ممنوع است.

داریوش فرمانی، سرپرست اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان کرمانشاه در پی حضور برخی گردشگران بدون رعایت شئونات اسلامی در تکیه معاون‌الملک کرمانشاه اظهار کرد: این گردشگران با حضور به موقع پرسنل اداره‌کل در محوطه ضمن تذکر لازم به بیرون از مجموعه هدایت شدند.
وی عنوان کرد: اینجانب به دنبال اطلاع از این موضوع ضمن تأکید ویژه به همکاران و افزایش نظارت بر حضور گردشگران مسئول تکیه عزل، دستورات لازم برای بررسی هر گونه تخطی و کوتاهی را صادر کردم.
فرمانی با تأکید بر اینکه احترام به موازین شرعی و قانونی کشور خط قرمز همه ما است، گفت: با توجه به حساسیت موضوع در ایام پیک سفر افزایش تعداد پرسنل شیفت و نگهبان مجموعه‌ها در دستور کار قرار دارد.
سرپرست اداره‌کل میراث‌ فرهنگی استان کرمانشاه با تأکید بر اینکه هیچ گونه خدماتی به افراد بی‌حجاب و هنجارشکن در محوطه‌ها و بناهای مذهبی داده نمی‌شود، از گردشگران خواست ضمن رعایت موازین اخلاقی و دینی با احترام به فرهنگ میزبان، از دیدن آثار تاریخی که بخشی از هویت فرهنگی، تاریخی و مذهبی استان کرمانشاه هستند، بازدید کنند.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today