صدا و سیما/ کارشناسان هواشناسی برای شبانه‌روز آینده بارش‌های رگباری در ارتفاعات و نواحی شمالی استان سمنان را پیش‌بینی کردند.

بر اساس تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های پیش‌یابی، با ادامه فعالیت سامانه بارشی، رگبار شدید، رعدوبرق و احتمال تگرگ در نواحی مستعد، به خصوص شهرستان‌های مهدیشهر، سمنان و دامغان پیش‌بینی می‌شود.
به دنبال فعالیت این سامانه از امروز 14 خرداد تا اواخر هفته بارش‌های رگباری و گاهی رعدوبرق و در برخی نقاط وزش باد شدید و گردوخاک دور از انتظار نیست.
با فعالیت سامانه بارشی و احتمال بروز خسارات ناشی از بارندگی شدید، در استان سمنان هشدار نارنجی هواشناسی اعلام شد.
ایرج مصطفوی، مدیرکل هواشناسی استان سمنان اظهار کرد: فعالیت این سامانه بارشی تا اواخر وقت یکشنبه چهاردهم خرداد ادامه دارد.
مصطفوی افزود: بارش باران، رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ در برخی نقاط به خصوص در ارتفاعات و مناطق شمالی استان از آثار فعالیت این سامانه بارشی است.
وی بیان کرد: احتمال جاری شدن روان‌آب و سیلاب نقطه‌ای، اختلال در تردد جاده‌ها و خسارت در حوزه‌ کشاورزی دور از انتظار نیست.

لایروبی شبکه آب‌راه‌ها، پرهیز از صعود به ارتفاعات و نواحی کوهستانی، عدم توقف و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم چرای دام‌ها در نواحی مرتفع از دیگر مسائلی بود که مدیرکل هواشناسی استان سمنان درباره آن تاکید کرد.


آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today