باشگاه خبرنگاران/ شهردار بندر بوشهر گفت: پروژه بزرگراه سرتل-تنگک مزین به نام شهید بیژن گُرد به عنوان یکی از مطالبات جدی محلات جنوبی بوشهر آماده افتتاح شد.

حسین حیدری، شهردار بندر بوشهر اظهار کرد: بزرگراه سرتل - تنگک در دو قطعه و به طول ۳.۳ کیلومتر اجرایی شده که ۷۰۰ متر ابتدایی آن به عرض ۲۶ متر و عرض مابقی گذر بر اساس طرح تفصیلی ۴۲ متر است.
وی بیان کرد: طول ۲ هزار و ۶۰۰ متر از گذر که با عرض ۴۲ متر صورت گرفته، شامل ۲۷.۴ متر سواره‌رو، هشت متر پیاده‌رو، سه متر رفیوژ میانی و  یک‌هزار و ۶۰ متر کانال دفع آب‌های سطحی است.
شهردار بندر بوشهر با تاکید بر اینکه وجود معارضات عمده از جمله شبکه‌های زیرساختی مانند برق، گاز، فیبر نوری و آب منجر سبب ایجاد تاخیر در اجرای این پروژه شد، تصریح کرد: عملیات اجرایی بزرگراه سرتل به تنگک در دو قطعه به‌ترتیب در آبان و بهمن‌ماه سال ۱۴۰۰ آغاز و در مجموع با ۶۷ میلیارد تومان اعتبار احداث شد که بر اساس برنامه در چهارشنبه هفته جاری راس ساعت ۲۰ در میدان واقع در بزرگراه مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
وی افزود: این پروژه از حیث پدافند غیر عامل، سهولت در دسترسی محلات جنوبی به همدیگر و همچنین کاهش بار ترافیکی در خیابان‌های منتهی به محلات یادشده حائز اهمیتی ویژه است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar