صدا و سیما/ مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان سربیشه با دستگیری یک شکارچی، لاشه یک رأس میش و یک رأس بره وحشی را کشف کردند.

محمدحسن شافعی، رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان سربیشه اظهار کرد: با دریافت گزارش همیاران محلی محیط زیست مبنی بر اقدام متخلفان به شکار بی‌رحمانه حیات وحش در یکی از زیستگاه‌های حیات وحش شهرستان سربیشه بلافاصله مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست شهرستان برای برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و با هماهنگی با مقام قضایی شهرستان و همکاری ماموران انتظامی پاسگاه کلاته سلیمان در عملیات بازرسی منزل موفق به دستگیری یک نفر شکارچی و کشف و ضبط لاشه یک راس میش وحشی و یک راس بره آن شدند.
شافعی افزود: براساس آخرین مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست جریمه ضرر و زیان وارده به محیط زیست بابت شکار غیر مجاز یک راس میش وحشی مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال و یک راس بره وحش  ۲۵۰ میلیون ریال است که از متخلف اخذ خواهد شد.
به گفته وی پرونده متخلف دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شهرستان شد.
وی از تمامی همشهریان و دوستداران طبیعت و حیات وحش خواست: هرگونه مشاهده تخلف زیست محیطی بویژه شکار غیر مجاز را در اسرع وقت از طریق شماره ۱۵۴۰ به صورت شبانه روزی اطلاع رسانی کرده تا در اسرع وقت اقدام قانونی لازم توسط ماموران اجرایی یگان انجام شود.
شهرستان سربیشه با داشتن بیش از ۳۰۰ هزار هکتار عرصه‌های طبیعی با تنوع بالایی از گونه‌های جانوری و گیاهی از مهم‌ترین زیستگاه‌های حیات وحش در کشور محسوب می‌شود. 


 

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today