باشگاه خبرنگاران/ معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی از تغییر ساعت کاری ادارات و بانک‌های استان از فردا خبر داد.

ناصر ناصری، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: طبق مصوبه هیات وزیران ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی، نهاد‌های عمومی، سازمان‌های دولتی، بانک‌ها، شهرداری‌ها و مؤسسات عمومی غیر دولتی استان در تمامی روز‌های کاری هفته ۶ صبح تا ۱۳ تعیین شده است.
وی با بیان اینکه تغییر ساعت کاری ادارات تا ۱۶ شهریور اعمال می‌شود، تصریح کرد: این تغییر ساعت مربوط به روز‌های گرم سال است که پیک مصرف انرژی را به همراه دارد.
معاون استاندار بیان کرد: شهرداری‌ها و دیگر بخش‌های مربوطه مکلفند در خصوص تأمین وسایل ایاب و ذهاب عمومی به منظور خدمات رسانی به شهروندان منطبق با ساعت جدید برنامه ریزی نموده و اقدامات لازم را انجام دهند.
ناصری افزود: دمای محیط کار باید حداقل ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم شده و سامانه‌های سرمایشی از ساعت ۱۲ هر روز (یک ساعت قبل از پایان کار) از مدار خارج شوند. 
به گفته وی روشنایی داخل ساختمان نیز می‌بایست در بازه زمانی مذکور تا حد امکان کاهش یافته و روشنایی محوطه بیرونی هم به حداقل برسد.

معاون استاندار گفت: در مناطق گرمسیر استان از جمله شهرستان‌های طبس و نهبندان سامانه‌های سرمایشی همزمان با ساعت خاتمه کار ادارات باید از مدار خارج شوند.
ناصری تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی موظفند به نحوی مصرف انرژی را مدیریت کنند که مصرف برق آن‌ها ۳۰ درصد نسبت به دوره پایه سال گذشته در ساعات اداری و ۶۰ درصد مصرف در بعد از ساعت اداری نسبت به همان روز کاهش یابد.
وی متذکر شد: بخش‌های درمانی و دستگاه‌های خدمات رسان از این قاعده تغییر ساعت کاری، مستثنی می‌باشند.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today