ایرنا/ معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران گفت:‌ ساعت کار ادارات و بانک‌های این استان از ۱۵ خرداد امسال از ۶ صبح آغاز می‌شود.

امید محبی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران اظهار کرد: پیرو نامه شماره ۴۰۳ مورخ ۱۴۰۲/۱/۵ معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور، منضم به تصویب نامه شماره ۲۴۳۱۸۷ / ت ۶۱۰۱۱ مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ هیئت وزیران در خصوص تغییر ساعت کاری دستگاه های اجرایی با هدف مدیریت بهینه مصرف انرژی، ضمن توصیه موکد به رعایت صرفه جویی در منابع، به اطلاع می رساند که ساعات کاری کلیه دستگاه اجرایی، نهادها، شرکت های دولتی، موسسات عمومی غیر دولتی و شهرداری های استان از تاریخ ۱۴۰۲/۳/۱۵ لغایت ۱۴۰۲/۶/۱۵ در روزهای کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶ صبح لغایت ۱۳ و روز کاری پنجشنبه از ساعت ۶ صبح لغایت ۱۲ و شرکتها، مراکز آموزشی و دانشگاه ها که در روز پنجشنبه تعطیل می باشند از ساعت ۶ صبح لغایت ۱۴:۴۵ تعیین می گردد.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس ساعت کار بانکهای استان مازندران در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۱۳:۳۰ (ویژه کارکنان) و ۶:۳۰ تا ۱۳ (ویژه مشتریان) و در روز پنج شنبه نیز از ساعت ۶ صبح تا ۱۲:۳۰ (ویژه کارکنان) و از ساعت ۶:۳۰ الی ۱۲ (ویژه مشتریان) اعلام می گردد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران تصریح کرد: ساعت کار مراکز درمانی و سایر مراکز خدمات رسان که مکلف به ارائه خدمات مناسب و شبانه روزی به مردم هستند از این قاعده مستثنی می باشند.
وی تصریح کرد: دمای محیط کار حداقل در ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم شده و سیستم های سرمایشی یک ساعت قبل از تعطیلی ادارات (ساعت ۱۲ ظهر) خاموش شود.
محبی افزود: روشنایی داخل ساختمان تا حد امکان کاهش و روشنایی محوطه بیرونی در این بازه زمانی به حداقل برسد.

این مقام مسوول اضافه کرد: دستگاه های اجرایی مکلفند در ساعات اداری نسبت به کاهش مصرف انرژی ۳۰ درصد نسبت به دوره پایه سال ۱۴۰۱ و همچنین ۶۰ درصد مصرف در ساعات غیراداری اقدام نمایند.
محبی تصریح کرد: دستگاه ها با استفاده از مولدهای اضطراری خود، در ساعات پیک تابستان (ساعت ۱۲ تا ۱۸) بار مصرفی تامین کنند و با هماهنگی شرکت توزیع برق استان جهت بازدید، نصب کنتور و تامین سوخت مورد نیاز مولد اقدام شود و مسوولیت اجرای تمامی مفاد این بخشنامه برعهده بالاترین مسئول هر دستگاه می باشد.

آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today