خراسان/ جوانی که پس از ارتکاب جنایت در پارک امت مشهد با هویت جعلی به نقاط مرزی کشور گریخته بود، همزمان با انتشار تصویر وی و انجام یک سری رصدهای اطلاعاتی ویژه، قبل از خروج از مرز، غافلگیر شد و توسط کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به دام افتاد.

شبانگاه سیزدهم فروردین جوانی به نام «سجاد مهاجر» به همراه یکی از دوستانش وارد پارک امت مشهد شد و در حالی که دود غلیظ سیگار را از حلقومش بیرون می‌فرستاد، نگاهش با نگاه جوان رهگذری تلاقی کرد. همین نگاه به کل‌کل و مشاجره کشید و جملات توهین‌آمیز آنان لحظاتی بعد به درگیری فیزیکی انجامید اما سجاد که خود را در برابر جوان 27 ساله رهگذر عاجز می‌دید، به خارج از پارک رفت و چند دقیقه بعد در حالی قدم به پارک مذکور گذاشت که کارد بزرگی را در دست می‌فشرد.
او این بار با غرور خاصی به طرف «محمدرضا-م» هجوم برد و او را با ضربات کارد نقش بر زمین کرد. هنوز جوان 27 ساله در خون خود می‌غلتید که نیروهای اورژانس از راه رسیدند و پیکر نیمه‌جان وی را به بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد رساندند اما «سجاد» که فرزند طلاق بود از محل گریخت و به مکان نامعلومی رفت.
در حالی که تحقیقات میدانی و شبانه قاضی ویژه قتل عمد مشهد برای ریشه‌یابی این جنایت هولناک آغاز شده بود، سرنخ‌هایی به دست آمد که نشان می‌داد افرادی به فرار متهم کمک می‌کنند، به همین دلیل قاضی صادق صفری دستور انتشار بدون پوشش تصویر وی را صادر کرد و بدین ترتیب رصدهای اطلاعاتی با استفاده از فناوری‌های نوین پلیسی وارد مرحله جدیدی شد. از سوی دیگر نیز گروهی تخصصی از کارآگاهان با هدایت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی) به واکاوی دقیق پرونده پرداختند و سرنخ‌هایی به دست آوردند که بیانگر حضور متهم فراری در مرز پاکستان بود.
بر همین اساس، گروه کارآزموده‌ای از کارآگاهان به سرپرستی سروان عظیمی‌مقدم (افسر پرونده) در حالی عازم روستاهای مرزی شهرستان «سرباز» شدند که قاضی صادقی (دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سرباز) نیز در پی هماهنگی‌های قضایی، دستورهای ویژه‌ای را برای انجام عملیات‌های پلیسی و ورود به مخفیگاه‌های احتمالی متهم به قتل فراری صادر کرد.
بررسی‌های اطلاعاتی کارآگاهان که زیر نظر قاضی صفری صورت گرفت، بیانگر آن بود که متهم قصد دارد با کمک یکی از دوستانش و از طریق قاچاقچیان سوخت به طور غیر قانونی به آن سوی مرز بگریزد، به همین دلیل کارآگاهان با پوشش مبدل وارد کپرهای مرزی شدند و متهم جوان را هنگامی غافلگیر کردند که با هویت جعلی و با پوشیدن لباس‌های محلی قرار بود شبانه از مرز خارج شود.
قاضی ویژه قتل عمد مشهد با قدردانی از دستورهای ویژه دادستان سرباز و تلاش‌های شبانه‌روزی کارآگاهان اداره جنایی آگاهی خراسان رضوی گفت: با انتقال متهم به مشهد، تحقیقات از وی ادامه خواهد یافت.

آخرین خبر خراسان رضوی در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/khorasan_today
آخرین خبر خراسان رضوی در تلگرام :
https://t.me/Toos_today