باشگاه خبرنگاران/ سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان دستورالعمل استفاده از سامانه‌های سرمایشی در ادارات را اعلام کرد.

محمد حمیدی، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان اظهار کرد: بر اساس اعلام وزارت کشور در خصوص آغاز ساعت کار دستگاه های اجرایی و بانک ها از ساعت ۶ صبح ساعات کاری دستگاه اجرایی، نهاد‌ها، شرکت‌های دولتی، موسسات عمومی غیر دولتی و شهرداری‌های استان تا پانزدهم شهریور در روز‌های کاری شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶ تا ۱۳ و روز کاری پنجشنبه از ساعت ۶ تا ۱۲ و شرکت‌ها، مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها که در روز پنجشنبه تعطیل هستند از ساعت ۶ تا ۱۴:۴۵ تعیین شده است.
وی افزود: همچنین ساعت کار بانک‌های استان سمنان در روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶ تا ۱۳:۳۰ (ویژه کارکنان) و ۶:۳۰ تا ۱۳ (ویژه مشتریان) و در روز پنج شنبه نیز از ساعت ۶ تا ۱۲:۳۰ (ویژه کارکنان) و از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۲ (ویژه مشتریان) است.
ساعت کار مراکز درمانی و سایر مراکز خدمات رسان که مکلف به ارائه خدمات مناسب و شبانه روزی به مردم هستند از این قاعده مستثنی شده است.
بر این اساس دستورالعمل ویژه ای برای استفاده از دستگاه های سرمایشی اعلام شده است: 
دمای محیط کار حداقل در ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم شده و سیستم‌های سرمایشی یک ساعت قبل از تعطیلی ادارات (ساعت ۱۲ ظهر) خاموش شود.

روشنایی داخل ساختمان تا حد امکان کاهش و روشنایی محوطه بیرونی در این بازه زمانی به حداقل برسد.
دستگاه‌های اجرایی مکلفند در ساعات اداری نسبت به کاهش مصرف انرژی ۳۰ درصد نسبت به دوره پایه سال ۱۴۰۱ و همچنین ۶۰ درصد مصرف در ساعات غیراداری اقدام کنند.
با استفاده از مولد‌های اضطراری خود، در ساعات پیک تابستان (ساعت ۱۲ تا ۱۸) بار مصرفی تامین شود و با هماهنگی شرکت توزیع برق استان برای بازدید، نصب کنتور و تامین سوخت مورد نیاز مولد اقدام شود.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today