تسنیم/ میزبانی بزرگ‌ترین گردهمایی عالم در استان ایلام مهیا شده و ایلامی‌ها برای میزبانی زائران حسینی(ع) و پیشوازی این رویداد تاریخی در جنب و جوشند تا میزبان شایسته برای میهمان خود باشند.

محمدسبحان حسنی، معاون سیاسی امنیتی استاندار‌ ایلام از جانمایی مواکب در مسیر پایانه مرزی، پایانه برکت و پارکینگ بزرگ اربعین خبر داد و بیان کرد: اربعین بعد از یک وقفه به خاطر شرایط کرونا، سال گذشته مجدداً برگزار و علیرغم وجود مشکلات متعدد و همزمانی با فصل گرما شاهد برگزاری یک اربعین باشکوه بودیم.
وی، ساماندهی مواکب را از مهمترین ضروریات اربعین امسال عنوان کرد، و افزود: جانمایی مواکب باید به گونه‌ای باشد که خدمات‌دهی به زائران در طول مسیر پیاده‌روی، در پل زائر و از بهرام‌آباد تا میدان اربعین ادامه یابد.
حسنی اظهار کرد: خدمات‌دهی مواکب باید در پیک تردد زائران و در موج بازگشت هم استمرار داشته باشد و متناسب با تعداد مواکب، خدمات ارائه شود.
معاون سیاسی، امنیتی استاندار‌ ایلام ادامه داد: با توجه به اینکه اربعین امسال بر شدت گرما افزوده می‌شود، لذا باید همه عوامل مرتبط در بحث جانمایی مواکب و با در نظر گرفتن خدمات‌دهی به زائران در طول مسیر و بر اساس اولویت‌، اقدامات لازم در دستور کار قرار گیرد.
وی، ضروری‌ترین نیاز زائران را آب، غذا و یخ عنوان کرد و خواستار استقرار مواکب در محورهای مواصلاتی استان در ایام اربعین شد.
جانشین ستاد اربعین استان ایلام، همچنین خواستار تأمین و استقرار خودروهای امدادی در مسیر پیاده‌روی زائران شد و تاکید کرد: توزیع آب و یخ در پایانه مرزی، پایانه برکت، پارکینگ بزرگ اربعین نیازمند برنامه‌ریزی است‌.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/