فارس/ رئیس پلیس فتای استان اردبیل از دستگیری کلاهبردار 7میلیارد تومانی ارز دیجیتال در استان اردبیل خبر داد.

سرهنگ علی قهرمان طالع، رئیس پلیس فتای استان اردبیل اظهار کرد: پس از دریافت شکایتی مبنی بر کلاهبرداری ۷ میلیارد تومانی ارز دیجیتال از ۲۳ نفر از شهروندان اردبیلی، کارآگاهان سایبری به بررسی پرونده پرداخته و موفق به شناسایی فرد کلاهبردار شدند.

وی افزود: پس از بررسی و تحقیقات اولیه که با هماهنگی مقام قضایی انجام یافت، کارآگاهان سایبری به این نتیجه رسیدند که متهم با ایجاد تطمیع کاربرها و هم‌چنین وعده‌های توخالی در خصوص پرداخت سود ارز دیجیتال، شهروندها را تحریک به سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال و سپس کلاهبرداری از آنان کرده است.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل ادامه داد: طی هماهنگی‌هایی با مقام قضایی و اقدامات فنی و اطلاعاتی انجام یافته، متهم در مخفی‌گاه خود در یکی از روستاهای استان اردبیل شناسایی و دستگیر شد و پرونده تکمیلی نیز جهت بررسی‌های نهایی به مقام قضایی ارجاع داده شد.

قهرمان طالع گفت: شهروندان باید توجه داشته باشند که سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال و شرکت‌های وابسته به آن هیچ‌گونه تضمین حقوقی و مالی نداشته و به هیچ وجه حساب‌های کاربری و بانکی خود را در اختیار کلاهبردارانی که با وعده‌های توخالی قصد تحریک آنها را دارند، نگذارند و شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ پلیس فتا نیز به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات مردمی است.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today