فارس/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: قطعی برق در ماه های گرم امسال برای واحدهای صنعتی و کارخانه های تولیدی رخ نخواهد داد.

ولی الله ناصری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام اظهار کرد: براساس برنامه های ابلاغی وزارت نیرو برق صنایع و کارخانه های فعال استان قطع نخواهد شد اما جابجایی بار در ساعات غیر پیک برای این واحدها در دستور کار است.

وی افزود: هم سو با برنامه های ابلاغی از سوی وزارت نیرو و با هدف مدیریت و جابجایی اضطراری بار در صنایع و کارخانه ها، مصرف بهینه از برق در این واحدها به ساعات غیر پیک جابه‌جا می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام ادامه داد: در این راستا بخشنامه های جابه‌جایی پیک مصرف به واحدهای صنعتی و تولیدی استان ابلاغ شده و این واحد ها در تمام نقاط استان با جابه‌جایی زمان مصرف یا بهره مندی از فناوری های تولید برق خارج از شبکه در ساعات اوج مصرف بار به فعالیت خود ادامه دهند.

وی اضافه کرد: این برنامه با هدف گذر موفق از پیک مصرف تابستان با مدیریت و جابجایی بار شبکه برق در واحدهای تولیدی استان است و طبق برنامه ریزی ها، واحدهای صنعتی و تولیدی استان با این جابه‌جایی بار دیگر تعطیل نمی شوند.

ناصری یادآور شد: واحد های صنعتی که در فصل تابستان و اوج مصرف انرژی، در مدیریت بهینه و حفظ پایداری مدار همکاری کنند و موجب کاهش بار شبکه برق تا حداقل ۳۰ درصد شوند، پاداش مدیریت مصرف به آنها تعلق خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: پارسال استان ایلام در زمان پیک مصرف با توجه به مدیریت بار شبکه با کاهش تولید در صنایع مواجه نشد بلکه به عنوان مثال در شرکت سیمان حدود سه درصد افزایش تولید نیز در این شرکت ثبت شد.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/