ایرنا/ استاندار کردستان گفت: این استان ظرفیتهای ویژه‌ای در حوزه کشاورزی دارد که برای توسعه آن، آماده کشت فراسرزمینی در استان سلیمانیه عراق هستیم.

اسماعیل زارعی‌کوشا، استاندار کردستان در این باره اظهار کرد: کردستان اراضی مستعد و حاصل‌خیز و امکانات کشاورزی مکانیزه‌ای دارد که ارزش افزوده این بخش را افزایش داده است.

وی با اعلام آمادگی برای کشت فراسرزمینی، ادامه داد: این اقدام کمک شایانی در تامین امنیت غذایی ۲ استان خواهد بود.

عزم‌ جدی برای سرمایه گذاری بین کردستان و اقلیم کردستان عراق

استاندار کردستان به شکل‌گیری عزم جدی برای توسعه شاخص‌های پیشرفت و سرمایه‌گذاری در بین استان کردستان و اقلیم کردستان عراق، اشاره کرد و گفت: این ظرفیتها بستری است که می تواند ما را بر آن وادارد که تعاملات را در عمل ارتقا دهیم.

به گفته زارعی‌کوشا، کردستان ظرفیتهای زیادی دارد و مانند استان سلیمانیه در مداری قرار گرفته که شاخص‌های مختلف تولید و اقتصاد در آن در حال تکمیل و ارتقاست.

وی به وجود منابع غنی معدنی و فرآورده‌های آن از جمله سنگ آهن در کردستان اشاره کرد و ادامه داد: این ماده معدنی ماده اولیه فولاد است که زنجیره آن در کردستان در حال شکل‌گیری است به تنهایی بسیاری از نیازهای ساخت و ساز را برطرف می‌کند.

استاندار کردستان با بیان اینکه سرمایه‌گذاری متقابل برای استفاده مشترک از ظرفیت‌های بین ۲ استان را دنبال می کنیم، اضافه کرد: امروز سرمایه‌گذارانی از اقلیم کردستان و سلیمانیه در سنندج و کردستان مشغول سرمایه‌گذاری هستند و در مقابل، فعالانی از استان کردستان هم مشغول فعالیت اقتصادی در شمال عراق هستند.

وی ادامه داد: این نشان دهنده وجود ظرفیتهاست و باید موانع کندی تعاملات را برداشته و راهکارهای ارتقا را به خوبی شناسایی و عملی کنیم.

استاندار کردستان با بیان اینکه معتقدم زمینه‌ها برای فعالیت در حوزه های مختلف فراهم است، اظهار کرد: در حوزه ساختمانی، عمرانی و پیمانکاری، شرکت‌های بسیار کارآمدی در کردستان فعال است که در تامین مصالح ساختمانی تولید داخل استان نیز توانمند هستند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online